Іспанія знову обмежила використання скандальної COVID-вакцини від AstraZeneca

Іспанія знову обмежила використання скандальної COVID-вакцини від AstraZeneca

Фото: Associated Press

Рішення ухвалили через ймовірний зв'язок вакцини із утворенням тромбів.

Іспанія в середу, 7 квітня, призупинила вакцинацію осіб старше 60 років препаратом від COVID-19, розробленим компанією AstraZeneca у співпраці з Оксфордским університетом.

Відповідне рішення в країні ухвалили через ймовірний зв'язок вакцини із рідкісними випадками утворення тромбів, пише The Associated Press.

"Наша стратегія щодо AstraZeneca змінюється", - заявила міністерка охорони здоров'я Іспанії Кароліна Даріас після зустрічі з регіональними керівниками охорони здоров'я.

Вона додала, що в іспанському МОЗ наразі розглядають питання подальших дій щодо людей старших 60 років, які вже отримали першу ін'єкцію вакциною від AstraZeneca. Експерти побіцяли вивчити можливість надання їм другої дози препарату, або ж обмеження одним уколом, який також "забезпечить певний захист".

Тим часом в уряді планують щепити від коронавірусу 70% дорослого населення Іспанії (близько 33 мільйонів людей) до кінця літа.

Іспанія обмежила COVID-вакцинацію AstraZeneca через кілька годин після того, як комітет з безпеки Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) дійшов висновку, що між вакциною від коронавірусу AstraZeneca та рідкими випадками утворення тромбів можливий зв'язок. 

Минулого тижня вакцинацію літніх людей COVID-препаратом від AstraZeneca обмежили у Німеччині та Франції, а в середу британський уряд рекомендував не щеплювати цією вакциною людей до 30 років.

Зауважимо, що місяць тому в Іспанії вирішили розширити використання препарату від коронавірусу компанії AstraZeneca та вакцинувати працівників критичної інфраструктури, старших 65 років

Новини світу: в ЄС вважають, що користь "АстраЗенеки" перевищує побічні ефекти від вакцини

Новини світу: в ЄС вважають, що користь "АстраЗенеки" перевищує побічні ефекти від вакцини

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація