Китай запровадив санкції проти США у відповідь на закон щодо Гонконга

Дата публікації
Перегляди
1137
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Китай запровадив санкції проти США у відповідь на закон щодо Гонконга

Фото: Associated Press

Американські літаки та кораблі не зможуть заходити до Гонконга.

Китай призупинив видавання дозволів на візити військових суден та літаків США до Гонконга та запровадив санкції проти американських неурядових організацій (НУО) – через тиждень після того, як президент США Дональд Трамп підписав закон, що стосується цього міста.

Про це повідомляє South China Morning Post.

Речниця міністерства закордонних справ Китаю Хуа Чунінг заявила, що Пекін призупинить розгляд запитів від військових літаків і суден США у відповідь на підписання Трампом "Закону про права людини і демократію у Гонконзі", який дозволяє Вашингтону запроваджувати санкції проти посадових осіб, які порушують права людини у цьому місті.

Хуа також заявила, що Китай запровадив санкції проти таких громадських організацій, як Human Rights Watch, "через підтримку насильницької діяльності у Гонконзі".

Інші НУО, на яких поширюються санкції включають Національний фонд демократії, Національний демократичний інститут міжнародних відносин, Міжнародний республіканський інститут та Freedom House.

"Є багато доказів, які підтверджують, що ці НУО підтримували антикитайські сили, щоб створити хаос у Гонконзі, і спонукали їх до участі у надзвичайних насильницьких злочинних діях та сепаратистській діяльності", - сказала Хуа Чунінг.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп 27 листопада підписав одразу два запропоновані Конгресом законопроєкти, які стосуються 
ситуації в Гонконгу. 

Згідно з першим, Держдеп повинен щороку підтверджувати Конгресу, що Гонконг зберігає достатню автономію, щоб для нього зберігалися пільгові умови для торгівлі зі Сполученими Штатами. Він також передбачає санкції проти влади міста за порушення прав людини. Другий законопроєкт забороняє фінансову підтримку гонконгської поліції. Адже кошти можуть бути використані для розгону демонстрацій: сльозоточивого та перцевого газів, гумових куль і електрошокерів. Обидва документи були передані президентові, які він підписав.

Трамп підписав закон, що зобов'язує Держдеп щороку доповідати Конгресу про ситуацію у Гонконгу

Трамп підписав закон, що зобов'язує Держдеп щороку доповідати Конгресу про ситуацію у Гонконгу

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1137
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація