Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Колишній помічник Трампа допомагає компанії Дерипаски уникнути санкцій – CNN

Безпосередньо Брайан Ланза та російський олігарх не пов'язані.

Колишній помічник президента США Дональда Трампа нещодавно уклав угоду, щоб допомогти групі компаній російського олігарха уникнути санкцій, які адміністрація нинішнього президента ввела минулого місяця. Про це повідомляє CNN з посиланням на власні джерела.

За інформацією видання, Брайан Ланза, який перебуває у постійному контакті з представниками Білого Дому, лобіює інтереси голови компанії EN+ Group – енергетичної та алюмінієвої фірми, що контролюється Олегом Дерипаскою. Також Ланза є одним зі спонсорів CNN.

Ланза, як стверджує видання, представляє інтереси голови компанії EN+, але не напряму Дерипаски. Компанія хоче зменшити долю Дерипаски настільки, щоб уникнути санкцій. Очікується, що олігарх збереже значну частку у компанії.

Згідно з правилами американського казначейства, компанії, у яких підсанкційна особа є мажоритарним акціонером, автоматично потрапляє під санкції разом з нею, поки доля цієї особи в компанії не стане менше 50%.

Нині доля Дерипаски у EN+ складає майже 70% і компанія екс-помічника Трампа намагається допомогти фактичному директору цієї компанії зменшити цю частку до меншої за 50%. 

Раніше про такі дії щодо компанії Дерипаски "Русал" повідомляв Reuters - частку олігарха в компанії намагаються зменшити до 48%, проте не повідомлялось, хто лобіює інтереси компанії у США.

Нагадаємо, 6 квітня Міністерство фінансів США оголосило про новий раунд санкцій проти російських громадян, чиновників, компаній та державних фірм. Сполучені Штати Америки заморозили активи всіх фізичних і юридичних осіб, які потрапили під нову хвилю санкцій. За даними Гонконгської фондової біржі, 9 квітня акції компанії UC Rusal російського олігарха Олега Дерипаски, який увійшов до санкційного списку, впали на 50%. Через санкції Дерипаска повернув три приватні літаки, які перебували у нього в лізингу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції