Компанії Boeing дозволили розпочати тестові польоти літаків 737 MAX

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Раніше польоти цих літаків припинили через авіакатастрофи.

Американська авіабудівна компанія Boeing отримала дозвіл на початок тестових польотів для сертифікації середньомагістральних літаків серії 737 MAX. Федеральне авіаційне управління США (FAA) у неділю, 28 червня, у електронному листі до Конгресу підтвердило відповідне рішення.

"Польоти з льотчиками-випробувачами FAA для оцінки запропонованих компанією Boeing змін у системі автоматичного контролю польоту літаків 737 MAX можуть розпочатися вже завтра", - йдеться у листі управління.

Очікується, що перші тестові польоти розпочнуться вже 29 червня, передає агенція новин Reuters. Утім, для поновлення дозволу на комерційні польоти цих літаків потрібно подолати ще чимало перешкод. За інформацією агентства Bloomberg, найшвидше це може статися у вересні цього року.

Від середини березня 2019 року польоти близько 400 літаків 737 MAX у світі були призупинені після авіакатастроф.

Нагадаємо, у жовтні 2018 року невдовзі після зльоту розбився Boeing 737 MAX індонезійської бюджетної авіакомпанії Lion Air. У березні 2019 року також невдовзі після вильоту з аеропорту Аддис-Абеби впав такий самий літак авіакомпанії Ethiopian Airlines. В обох випадках експерти відзначали порушення траєкторії і швидкості набору висоти з подальшим неконтрольованим падінням лайнерів. Внаслідок аварій загинули 346 осіб.

Після цих авіакатастроф більшість країн світу заборонили експлуатацію Boeing 737 MAX до закінчення розслідування. Пізніше FAA виявило новий дефект у програмному забезпеченні моделі Boeing 737 MAX. Компанія повинна була усунути цей недолік. Заборону на експлуатацію цієї моделі Boeing скасують, коли її буде визнано безпечною, заявили в FAA.

Відео Boeing з нового року припиняє виробництво моделі 737 MAX через авіатрощі літаків

Пасажирські судна саме цієї моделі розбилися в Індонезії та Ефіопії торік, в аваріях загалом загинули 346 людей. Слідчі дійшли висновку, що причиною трощі в обох випадках стали механічні несправності у системі маневрування цих літаків. Виготовлення 737 MAX зупиняють лише зараз, хоча експлуатацію цієї моделі країни у всьому світу, у тому числі й Україна, заборонили торік в березні.   

Boeing з нового року припиняє виробництво моделі 737 MAX через авіатрощі літаків

 

Вибір редакції