Лукашенко не вірить у версію Росії щодо найманців ПВК "Вагнер"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент вважає, що Росія намагається приховати спробу перекидання 200 найманців на територію Білорусі.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що Росія намагається приховати спробу перекидання 200 найманців приватної військової компанії до Білорусі.

Про це він заявив у суботу, 1 серпня, заслухавши доповідь голови Комітету держбезпеки (КДБ) країни Валерія Вакульчика і голови Слідчого комітету Івана Носкевіча щодо ситуації із затриманими раніше найманцями приватної військової компанії (ПВК) "Вагнер".

"Я так розумію, це тільки перша група з 180 або 200 людей, яка планувалася до перекидання в Білорусь. І до того ж, коли я це говорю (я прочитав доповідь), це точні дані сьогодні. І спроба там зараз заховати "хвіст" в Росії і сказати, що ось ледь не вони з нами погодили приїзд цієї групи, це повна нісенітниця", - сказав Лукашенко, цитує агентство "Інтерфакс" з посиланням на місцеву інформагенцію "БелТА".

Президент Білорусі запевнив, що на прибуття найманців "жодних дозволів ніхто (у Білорусі. - ред.) не давав". Він звернув увагу, що в Москві вже менше говорять про версію проїзду транзитом затриманих росіян з подальшим вильотом до Стамбула.

"Жодного Стамбула не було і бути не могло. (...) Зрозуміло, що в цієї групи були інші цілі. І завдання слідства - з'ясувати ці цілі", - додав Лукашенко.

Водночас він зазначив, що білоруська сторона відкрита для взаємодії у ситуації, що склалася.

Затримання найманців ПВК "Вагнер" у Білорусі

29 липня у Мінську повідомили про затримання поблизу білоруської столиці 32 бойовиків ПВК "Вагнер", які ймовірно прибули "для дестабілізації обстановки в період виборчої кампанії" в країні, та про затримання ще однієї особи у Гомельській області. Також повідомлялося, що проти затриманих було відкрито справу про підготовку терактів.

Згодом президент Білорусі Олександр Лукашенко зібрав термінову нараду з членами Ради безпеки країни через затримання росіян. Після неї державний секретар Ради безпеки Білорусі Андрій Равков заявив, що частина затриманих у країні росіян була на Донбасі.

Після цього Служба безпеки України повідомила, що звернеться з клопотанням про екстрадицію частини затриманих у Білорусі найманців ПВК "Вагнер". Їх, згідно з позицією СБУ, підозрюють у скоєнні воєнних злочинів. В Офісі генпрокурора України заявили про намір домагатися екстрадиції 28-ми затриманих та про підготовку відповідних документів.

За версією Москви, затримані росіяни запізнилися на рейс із Мінська, що мав відбути до Стамбула. За словами посла РФ у Білорусі, затримані росіяни не причетні до подій, пов'язаних з суспільно-політичною ситуацією в Білорусі. За словами консула РФ у Білорусі затриманим закидають змову із білоруськими опозиціонерами Сергієм Тихановським та Миколою Статкевичем. Він відкинув ці закиди.

Відео Україна готує запит на екстрадицію затриманих у Білорусі вагнерівців

Повернути зрадників додому. Україна готує запит на екстрадицію затриманих у Білорусі вагнерівців. Передусім тих, хто має український паспорт. Понад три десятки російських найманців неподалік Мінська білоруські правоохоронці затримали в середу. Усі вони - представники приватної військової кампанії Вагнера, які ведуть бойові дії по всьому світу, і яких пов'язують із Путіним. Серед затриманих - жителі окупованих Донецька й Криму. У Мінську певні - бойовики мали дестабілізувати ситуацію в країні під час виборів президента. Міноборони країни терміново перекинуло додаткові війська на кордон із Росією. Москва традиційно не визнає, що йдеться про російських найманців. Київ тим часом заявляє - серед затриманих  багато бойовиків, що воювали проти українського війська на Донбасі. В українському РНБО - сподіваються на їхню швидку екстрадицію.

Україна готує запит на екстрадицію затриманих у Білорусі вагнерівців

 

Вибір редакції