Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Макрон готовий внести Корсику окремим рядком у Конституцію

Зміни можуть розглянути вже навесні.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що хоче внести зміни до Конституції, у яких Корсика фігурувала би окремим рядком, однак тільки у складі республіки Франція і на вигідних умовах.

Про він заявив під час візиту у корсиканську Бастію, передає BFM.TV.

"У мене є бажання, щоб Корсика згадувалася у Конституції. Я маю на увазі, я її поважаю, я сприймаю це як знак довіри, як вираження законної необхідності визнання і волю до міцного скріплення з республікою", - сказав Макрон.

Він зазначив, що розгляд внесення змін до Конституції Франції відбудеться цієї весни. Однак Макрон відхилив декілька вимог націоналістичних партій острова. Зокрема, президент Франції проти другої офіційної мови на Корсиці, а також впровадження терміну "резидент Корсики".

Статус "резидента Корсики" надавав би пріоритетні права корсиканцям. За цей статус корсиканці борються через скуповування іноземцями та французами з материка нерухомості на острові. 

Як відомо, 10 грудня на французькому острові Корсика відбулися вибори до місцевого парламенту, на яких перемогу отримала коаліція партій "Вільна Корсика" та "Створимо Корсику" під назвою "За Корсику". Вони вимагають від французької влади розширеної автономії для острова, визнання корсиканської офіційною мовою, а також створення статуса "резидент Корсики".

Нагадаємо, 3 лютого у головному місті острова Корсика Аяччо пройшов мітинг з вимогою надання більшої автономності. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції