Майдан по-гватемальські: тисячі людей вийшли вимагати відставки президента через корупцію

Дата публікації
Перегляди
506
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Майдан по-гватемальські: тисячі людей вийшли вимагати відставки президента через корупцію

Гватемальцы повстали проти корупції президента і уряду / Фото: Reuters

Вже декілька міністрів пішли у відставку, президент заперечує всі звинувачення і залишати свій пост не має наміру.

В столиці Гватемали відбулася багатотисячна демонстрація з вимогою відставки президента країни Отто Переса Моліни, повідомляє ВВС Russian.

Протестувальники звинувачують главу держави та уряд країни в корупції.

Прокуратура також зажадала відставки президента, а деякі члени Кабінету міністрів вже залишили свої пости.

Так, про свою відставку в суботу оголосили міністр економіки Гватемали Серхіо де ла Торре і міністр освіти Синтія дель Агіла. Крім них свій пост залишив уповноважений президента з розвитку конкуренції та залучення інвестицій Хуан Карлос Паіс.

Про своє рішення члени уряду повідомили на наступний день після того, як прокуратура затримала колишнього віце-президента Гватемали Роксану Бальдетті. Вона підозрюється у причетності до корупційної схеми, що дістала назву "Ла-Лінеа", виявленої в діяльності митних органів країни.

Після затримання Бальдетті міжнародна комісія з боротьби із беззаконням в Гватемалі, яка фінансується ООН, і генпрокуратура повідомили, що мають намір провести дослідчу перевірку діяльності президента Отто Переса Моліни.

За даними газети "Пренса Лібре", найближчим часом оголосити про свою відставку можуть ще кілька членів уряду, у тому числі міністри фінансів, зв'язку та закордонних справ, повідомляє Euronews.

протягом останніх місяців в Гватемалі регулярно відбуваються багатотисячні маніфестації. Учасники мирних акцій протесту вимагають розслідувати корупційні скандали в керівництві країни і відправити у відставку президента.

Сам президент заперечує всілякі звинувачення і вже заявив, що не має наміру йти у відставку.

На 6 вересня в Гватемалі призначений перший тур президентських виборів. Якщо жоден з кандидатів не набере як мінімум 50% голосів виборців, відбудеться другий тур, який призначений на 26 жовтня. Перес, який обіймає посаду глави держави з січня 2012 року, не зможе виставляти свою кандидатуру на посаду президента.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
506
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація