Майже кожен третій росіянин готовий вийти протестувати – опитування

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Рейтинг путінської партії "Єдина Росія" впав до рівня 2011 року.

Близько 28% росіян готові вийти на протести проти падіння рівня життя та на захист своїх прав.

Про це йдеться у результатах соціологічного дослідження "Левада-Центр".

Так, 41% населення не виключає можливість виникнення у своїх містах подібних протестів, тоді як 28% готові взяти в них участь. За всю історію РФ більші протестні настрої в країні були аж у 1998 році, коли країна переживала потужну економічну кризу – тоді про можливі протести заявляли 48% громадян.

Що стосується протестів з політичними вимогами, то їх можливість допускають 34% опитаних, тоді як 23% готові взяти в них участь.

Особливе невдоволення наразі серед населення викликає пенсійна реформа, яка передбачає підвищення пенсійного віку – протестувати проти неї готові 37% росіян. Наразі цей законопроект переданий на підпис президенту Росії Володимиру Путіну і лише 17% вважають, що він скасує цю реформу.

На тлі ухвалення пенсійної реформи невпинно падає і рейтинг путінської партії "Єдина Росія". За даними Всеросійського центру вивчення громадської думки, він впав до 37% – показника рівня 2011 року, коли в Росії відбулись наймасштабніші політичні протести в Москві. На виборах у Держдуму в 2016 році "Єдина Росія" набрала 54,2% голосів.

Нагадаємо, уряд Росії планує підвищити пенсійний вік до 65 років для чоловіків і до 63 років для жінок, тобто, на 5 і 8 років відповідно. Законопроект пенсійної реформи вже пройшов обидві палати парламенту та наразі чекає підпису Путіна. Це викликало в країні хвилю протестів і невдоволення.

ВідеоТисячі росіян вийшли на демонстрації через пенсійну реформу

Розглядати законопроект у першому читанні російські депутати планують вже сьогодні. Підвищити пенсійний вік для чоловіків хочуть з 60 до 65 років, а для жінок - з 55 до 63 років. Проти такого кроку виступає до 80% росіян. Критики реформи кажуть, що у такий спосіб Кремль хоче закрити дірку у бюджеті, що виникла через анексію Криму і війну на Донбасі.

Тисячі росіян вийшли на демонстрації через пенсійну реформу

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції