Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Минулоріч КНДР заробила $ 200 млн, експортуючи вугілля та зброю - Reuters

КНДР здійснила з січня по серпень минулого року 16 поставок вугілля в порти Росії, Китаю, Малайзії і В'єтнаму.

Північна Корея протягом 2017 року заробила близько $ 200 млн, експортуючи вугілля і зброю, незважаючи на санкції ООН.

Про це йдеться в секретній доповіді незалежних спостерігачів ООН, - пише Reuters.

КНДР відправляла вугілля в порти в Росії, Китаї, Південній Кореї, Малайзії і В'єтнамі, в основному, використовуючи підроблені документи, в яких вказувалося, що вантаж є російським чи китайським.

Доповідь розміщена на 213 сторінках.

Спостерігачі повідомляють, що вони розслідували співробітництво між Сирією і М'янмою в сфері розробки балістичних ракет, включаючи, вчинені в 2012-2017 рр, понад 40 поставок з Північної Кореї в Сирійський науково-дослідний центр, який займається програмою хімічної зброї в країні.

З'ясувалось, що КНДР поставляла кислотостійку плитку, у кількості, достатній, щоб обкласти великомасштабний промисловий об'єкт.

Одна з країн, яка не називається, має докази того, що Північна Корея, крім звичайного озброєння, поставляла балістичні ракети у М'янму, в тому числі кілька ракет класу "земля-повітря".

Представник М'янми в ООН Хау До Суан заявив, що уряд його країни наразі не укладав угод з торгівлі зброєю з Північною Кореєю і дотримується резолюції Ради Безпеки.

ВідеоФінансування терористів: європейські країни досі купують вугілля із ОРДЛО

Спостерігачі ООН також з'ясували, що КНДР здійснила з січня по серпень минулого року 16 поставок вугілля в порти Росії, Китаю, Малайзії і В'єтнаму.

Нагадаєм, що раніше Reuters з посиланням на джерела повідомив,що Північна Корея продає вугілля, поставляючи його в російські порти, з яких він переправляється в Південну Корею і Японію.

Видання нагадує, що санкції ООН з 5 серпня забороняють КНДР експортувати вугілля, однак, за інформацією джерел, з тих пір північнокорейське паливо принаймні три рази поставлялося в російські порти Находка і Холмськ, де його переправляли його в Південну Корею і в Японію.

Залиште свій коментар

Вибір редакції