Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Молдова хоче вивести російські війська з Придністров’я через Україну

Офіційний Кишинів готовий домовитися з українською владою щодо створення коридору для вивезення озброєння.

Молдова вимагає вивести російські війська з Придністров'я і готова домовитися, щоб озброєння та амуніцію відправили через коридор на території України.

Про це заявив прем'єр-міністр країни Павло Філіп під час Київського безпекового форуму, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми вимагаємо і просимо про виведення російських військ із території Молдови, а також трансформації нинішніх операцій на Придністров'ї в громадянську місію з міжнародним мандатом, будучи впевненими, що це дозволить створити основу для вирішення придністровського конфлікту через переговори", - сказав він.

За словами Філіпа, коли він говорив про це на Мюнхенській безпековій конференції цього року, представник РФ пояснив неможливість вивезти озброєння через Україну, зважаючи на складну ситуацію в країні.

"Я його запевнив, що у нас достатньо потужностей і можливостей переконати наших українських друзів зробити коридор, щоб можна було вивезти і озброєння, і амуніцію, які все ще зберігаються у Придністров'ї", - наголосив прем’єр Молдови.

Окрім цього він зазначив, що незаконна військова присутність у країнах не веде до вирішення конфлікту, а заморожує ситуацію і заохочує деструктивні сили до відриву частин країн.

Нагадаємо, на території Придністровського регіону Молдови розташована Оперативна група російських військ (близько 1400 військовослужбовців), а на військових складах села Колбасна Рибницького району зберігається понад 20 тисяч тонн боєприпасів.

Раніше уряд Молдови звернувся до ООН з проханням включити до порядку денного Генасамблеї питання про повне виведення російських військ з Придністров'я. Але ООН відклала розгляд питання.

Залиште свій коментар

Вибір редакції