На Кубі вперше за 50 років дозволили відкривати приватний бізнес

На Кубі вперше за 50 років дозволили відкривати приватний бізнес

Після завершення "епохи Фіделя Кастро" в житті кубинців настали значні зміни

Після років заборони кубинці нарешті зможуть відкрити власну справу і встановлювати ціни на послуги.

Уряд Куби розпочав лібералізацію в сфері малого бізнесу. З 1 січня вперше за останні півсторіччя кубинцям дозволили відкривати приватний бізнес.

Мова йде, зокрема, про сферу роздрібних послуг. Тепер працювати на себе, а не на державу, зможуть теслі, фотографи, ювеліри, драпірувальники, годинникарі, шевці, слюсарі та багато інших спеціалістів.

Згідно із новим законом, підприємці дістануть право орендувати приміщення і обладнання, самі встановлювати час роботи та ціни.

Першими вже найближчої неділі зможуть відкрити власну справу мешканці 6 з 15 провінцій Куби, в тому числі Гавани. У протягом 2012 року реформа пошириться на решту території країни.

Ці нововведення стануть продовженням економічних перетворень, які ініціював уряд Рауля Кастро. Загалом очікувані зміни в житті країни включають в себе близько 300 міні-реформ.

Вони спрямовані на впровадження ринкових механізмів у сільському господарстві та сфері послуг.

Наприклад, раніше цього року кубинці отримали право вільно купувати і продавати автомобілі та нерухомість, а також отримувати кредити на розвиток бізнесу.

Рауль Кастро ще в 2008 році назвав повну націоналізацію економіки, ініційовану в 1959 році його старшим братом, лідером кубинської революції Фіделем, "помилковим кроком". Тепер, за його планом, до 2016 року 35-40% населення має працювати в приватному секторі.

Читайте також:

Янукович розповів, як перейшов з Кастро на "ти"

Росія відновлює постачання зброї на Кубу під носом у США

Куба оцінила збитки від американської блокади в трильйон доларів

Кінець епохи Фіделя Кастро: кубинський лідер пішов з влади

Повʼязані теми:

Наступна публікація