Кінець епохи Фіделя Кастро: кубинський лідер пішов з влади

Лідер кубинської революції уже офіційно пішов з влади. Він залишив свою останню посаду - глави ЦК Компартії.

Фідель Кастро_9
AFP
Фідель Кастро та Ернесто Че Гевара
Лідер кубинської революції Фідель Кастро оголосив, що вийшов зі складу керівництва Комуністичної партії Куби і закликав нове покоління лідерів змінити економіку острова і домогтися її зростання.

"Рауль знає, що у цей час я не відіграватиму жодну роль в партії", - написав Кастро у своїй статті, опублікованій на сайті Cuba Debate.

Таким чином, Кастро офіційно передав усю владу на Кубі своєму молодшому братові. Хоча фактично він відійшов від управління державними справами ще в липні 2006 року, після того, як переніс операцію на кишечнику, і залишив посаду президента та верховного головнокомандуючого в 2008 році.

У рамках VI з'їзду Комуністичної партії Куби було проведено голосування для обрання нового складу Центрального комітету партії. Свою кандидатуру виставив і Рауль Кастро. Результати ще не оголошені.

Раніше Рауль Кастро виступив з безпрецедентною за всю історію комуністичної Куби пропозицією: обмежити термін перебування перших осіб держави при владі двома п'ятирічними термінами. Він також пообіцяв проводити "систематичне омолодження" уряду.

Фідель Кастро: біографія лідера кубинської революції

Фідель Алехандро Кастро Рус народився 13 серпня (за іншими даними – 13 квітня) 1926 року в заможній родині та отримав юридичну освіту. Під час навчання в Університеті Гавани він розпочав політичну кар'єру і став значною фігурою в політиці Куби, отримав ступінь доктора права.

У 1953 Кастро разом з однодумцями здійснив напад на казарми Монкада в місті Сантьяго-де-Куба. Виступ був жорстоко придушений. Фідель Кастро був відданий суду військового трибуналу. На суді він виступив з промовою "Історія мене виправдає", в якій піддав нищівній критиці диктатуру Батісти і виклав програму національно-визвольної боротьби і революційних перетворень на Кубі.

Суд засудив Кастро до 15 років тюремного ув'язнення, однак у травні 1955 року під тиском громадської думки він був амністований. У тому ж році Кастро емігрував до Мексики.

У грудні 1956 року він повернувся до Куби, де разом зі своїм братом Раулем Кастро і аргентинцем Ернесто Че Геварою очолив революційний рух проти диктатора Батісти.

Після перемоги революції 1 січня 1959 року Фідель Кастро став прем'єр-міністром Республіки Куба, а з 1976 по 2008 рік - президентом.

У 1965 році Кастро став першим секретарем Комуністичної партії Куби і завершив трансформацію держави в однопартійну соціалістичну республіку.

1 серпня 2006 року Фідель Кастро тимчасово делегував свої повноваження молодшому братові Раулю. Причиною цього став стан його здоров'я, зокрема, операція на кишечнику, яку Кастро переніс 31 липня 2006 року.

19 лютого 2008 року, за п'ять днів до закінчення терміну повноважень, він оголосив, що не збирається йти на новий термін ані на посаді президента, ані на посаді головнокомандувача. 24 лютого Національна Асамблея обрала Рауля Кастро президентом Куби.

21 березня 2011 року Кастро подав у відставку з посади Першого секретаря ЦК Компартії Куби, про що офіційно було оголошено 19 квітня.

Читайте також:

На Кубі дозволили приватну власність

Рауль Кастро запропонував обмежити президентський термін на Кубі

Янукович зібрався на Кубу

Фідель Кастро закликав світ повністю відмовитися від будь-якої зброї

ВідеоКінець епохи Фіделя Кастро: кубинський лідер пішов з влади

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: