Рауль Кастро відзначить 80-річчя без офіційних урочистостей

Рауль Кастро, як випливає з його публічних виступів, перебуває в хорошій фізичній формі.

Кубинському лідерові Раулю Кастро в п'ятницю 3 червня виповнюється 80 років, офіційних урочистостей або масових заходів з нагоди ювілею не передбачається.

Таким чином, Рауль Кастро увійде до числа кубинських політиків, вік яких перевищив вісімдесятирічний поріг. Серед них - другий секретар кубинської Компартії Хосе Рамон Мачадо Вентура (80 років) і лідер кубинської революції Фідель Кастро (84).

Фідель зараз офіційно не займає будь-яких посад у партії й уряді, але - за його власними словами - постійно консультує керівників країни з основних питань внутрішньої і зовнішньої політики.

Крім того, до 80-річчя наближається Раміро Вальдес (79 років), якого експерти називають "третьою людиною" в неофіційній ієрархії кубинських політиків.

Коли кубинські революціонери здобули перемогу над диктатурою Батісти (1959 рік), Фіделю Кастро було 32 роки, а Раулю - 27 років.

Сьогодні Рауль Кастро, як випливає з його публічних виступів, перебуває в хорошій фізичній формі. У квітні на з'їзді Компартії Куби він був одноголосно обраний першим секретарем ЦК кубинської Компартії. Рауль Кастро пообіцяв, що на своїй посаді буде "захищати, зберігати і продовжувати поліпшувати соціалізм" і не допустить "повернення капіталістичного режиму".

При цьому саме він став ініціатором цілої серії економічних реформ, серед яких розширення індивідуальної праці, податкова реформа, скорочення роздутих штатів держпідприємств і планована лібералізація режиму купівлі-продажу житла і транспортних засобів.

Крім того, Рауль Кастро почав діалог з католицькою церквою Куби, результатом якого стало звільнення майже 130 в'язнів-опозиціонерів, і запропонував США почати діалог "без попередніх умов" - пропозиція, яка поки що фактично залишається без відповіді.

Найближчим часом перед урядом Кастро стоїть завдання вирішити кадрову проблему - за його власними словами, гідної заміни "історичному керівництву революцією" поки не підготовлено.

Читайте також:

Рауль Кастро запропонував обмежити президентський термін на Кубі

Померла дружина Рауля Кастро

Фідель Кастро вирішив знову відібрати владу у молодшого брата

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: