На Кубі дозволили приватну власність

Кубинська влада ухвалила програму соціально-економічних реформ. Вперше з 1959 року на острові дозволено купувати і продавати житло.

Делегати VI з'їзду Комуністичної партії Куби ухвалили програму соціально-економічного розвитку країни. Відтепер мешканцям острова дозволено, зокрема, купувати і продавати нерухомість.

Деталей про те, як саме здійснюватиметься продаж нерухомості, поки що не представлено. Однак глава Куби Рауль Кастро попередив, що влада не допустить концентрації нерухомості в одних руках.

Приватна власність на нерухомість на Кубі була скасована після революції 1959 року. З того часу кубинці могли тільки передавати свої будинки у спадок дітям або обмінювати житло, проте система обміну була дуже складною.

Всього в економічній реформі Куби нараховується приблизно 300 пунктів. Серед інших запропонованих заходів - скорочення мільйона робочих місць в держсекторі, а також децентралізація сільськогосподарського сектора.

Кубинська влада визначила "незворотність соціалізму", окресливши при цьому як основні напрямки роботи економічний розвиток країни та поліпшення якості життя населення. Партія планує підтримувати іноземні інвестиції в різних формах, а також людей, які займаються "самостійною працею".

Спеціально для контролю за прийдешніми змінами буде створена комісія.

Найближчим часом очікується оголошення нового складу правлячої партії Куби. Зокрема, на VI з'їзді повинні офіційно звільнити 84-річного Фіделя Кастро з посади голови Компартії. Незважаючи на те, що він фактично не керує країною з 2006 року, посада глави партії за ним зберігалася.

Нагадаємо, раніше Рауль Кастро виступив з безпрецедентною за всю історію комуністичної Куби пропозицією: обмежити термін перебування перших осіб держави при владі двома п'ятирічними термінами. Він також пообіцяв проводити "систематичне омолодження" уряду.

Читайте також:

Рауль Кастро запропонував обмежити президентський термін на Кубі

Фідель Кастро залишає посаду першого секретаря Компартії Куби

Янукович зібрався на Кубу

На Кубі скасували останній смертний вирок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: