На виборах президента у Бразилії лідирує ультраправий "бразильський Трамп"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У першому турі він трохи не зміг набрати 50% голосів.

Ультраправий кандидат Жаїр Болсонару лідирує в першому турі президентських виборів в Бразилії, що відбулися у неділю, 7 жовтня.

За попередніми підсумками опрацювання майже всіх бюлетенів, він набирає 46,1 відсотка голосів виборців. Його найближчий суперник, кандидат від лівої "Робітничої партії" Фернандо Хаддад - 29,2 відсотка. Якщо жоден з кандидатів у першому турі виборів не набирає 50 відсотків голосів плюс один, то переможця обирають у другому турі, який запланований на 28 жовтня.

Болсонару заявив, що були "проблеми" з електронними виборчими скриньками, інакше він вже був би обраний президентом. Тепер він вимагатиме "рішення" від Вищого виборчого суду. Його прихильники ввечері зібрались перед будівлею суду, вигукуючи "Шахрайство, шахрайство, шахрайство!".

Своєю чергою, Фернандо Хаддад, який став кандидатом в президенти лише місяць тому, оскільки лідера "Робітничої партії" та екс-президента країни Луїса Інасіу Лулу да Сілву відмовилися зареєструвати, заявив, що демократія опинилася в небезпеці. Він закликав бразильців згуртуватися, щоб він зміг виграти у другому турі.

Колишній військовий Жаїр Болсонару, якого називають бразильським "Дональдом Трампом", відомий своїми крайніми правими поглядами. Він позиціонує себе як антисистемний протестний кандидат, використовує гомофобну та расистську передвиборчу риторику, а також виступає за повернення смертної кари. Проведені раніше соціологічні опитування свідчили про те, що у Болсонару хороші шанси на перемогу в першому турі, але в другому турі він може програти.

Вибори у Бразилії проходять на тлі найгіршої рецесії в історії країни, яка призвела до скорочення економіки на 7% у 2015-2016 роках, а також корупційного скандалу довколо нафтового гіганта Petrobras і колишніх бразильських урядовців.

Залиште свій коментар

Вибір редакції