Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На засіданні комісії Україна-НАТО згадали не тільки Донбас, а й анексований Крим

Цю тему давно не підіймали на засіданнях міжнародного рівня.

Світ має залишити економічні санкції проти Росії та продовжити тиск на Москву, поки на Донбасі не настане мир - про це після засідання комісії Україна-НАТО в Брюсселі заявив Генсек Альянсу, йдеться у ТСН.16:45.

Основний висновок після засідання — НАТО залишається потужним партнером України. І заяви в цьому плані є теж важливими і символічними.

Наприклад, одне спостереження, яке висловив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, всі спікери сьогодні у своїх виступах згадували не тільки відкритий конфлікт на Донбасі, але й питання анексії Криму.

Столтенберг виявив детальну обізнаність ситуацією в Донбасі, і про те, що обстріли там не припиняються, і про те, що під обстріли мало не потрапляють навіть члени спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Відео Залишити санкції проти РФ і продовжити тиск: в Брюсселі закінчилось засідання Комісії Україна—НАТО

Щодо допомоги, на сьогоднішній конференції обговорили виконання так званого комплексного пакету допомоги, що був затверджений ще на Варшавському саміті НАТО. Він передбачає консультації, підтримку у безпекових та оборонних реформах, покращення освіти у сфері безпеки тощо. І спеціальні трастові фонди на підтримку України — це такі рахунки, куди країни НАТО можуть перераховувати внески на ту чи іншу програму. Там і оновлення системи зв'язку, і перепідготовка та адаптація ветеранів, і реформування системи логістики, і захист проти кібератак, і так далі. Днями, за словами Клімкіна туди ще надійдуть кошти.

Велика окрема тема — це реформування української оборонки, приведення її до стандартів НАТО. І тут погодилися всі учасники дискусії, що Україна в цьому напрямку робить важливі кроки, і може розраховувати на підтримку Альянсу як порадою, так і грошима.

Кореспондент "Радіо Свобода" Григорій Жигалов

Залиште свій коментар

Вибір редакції