Нацрозвідка США: ІД перегруповує сили і готує нові теракти

ІД має у своєму розпорядженні хімічну зброю.

Директор національної розвідки США Деніел Коатс вважає, що терористичне угруповання "Ісламська держава" перегрупує розгромлені в Сирії та Іраку сили та плануватиме нові міжнародні теракти.

Про це пише Укрінформ.

"Ми очікуємо, що впродовж наступного року ІДІЛ буде сфокусована на перегрупуванні в Іраку та Сирії, посиленні своєї глобальної присутності, відстоюванні власних інтересів, плануванні міжнародних терактів, а також заохоченні членів угруповання й прихильників до атак у країнах їхнього перебування", - зауважив Коатс.

Наймасштабніші атаки радикальних ісламістів у Європі з 2004 року, інфографіка

ВідеоВідповідальність за теракт біля військової академії у Кабулі взяла на себе "Ісламська держава"

На блокпосту поблизу навчального закладу лунають вибухи та постріли. Один з бойовиків підірвав себе, двох ліквідували військові, іще одного нападника затримали. Під час нападу загинуло двоє афганських солдатів, десятеро - дістали поранення.

Відповідальність за теракт біля військової академії у Кабулі взяла на себе "Ісламська держава"

Він також зазначив, що ядро терористичного угруповання в Сирії та Іраку "вірогідно підтримуватиме свою повстанську активність", щоб відновити так званий халіфат.

Прихильники "Ісламської держави" переправляли через кордони України до Європи нелегалів

Національна розвідка США вважає, що ІД має у своєму розпорядженні хімічну зброю. Зокрема, за його словами, Організація із заборони хімічної зброї встановила, що терористи застосовували газ іприт у двох атаках в 2015-му та 2016 роках.

"Ми вважаємо, що ІДІЛ використовувала хімічну зброю в багатьох інших атаках в Іраку й Сирії", - зазначив директор Національної розвідки США.

Нагадаємо, звільнення територій Іраку та Сирії від ІД фактично завершено. 17 листопада 2017 року іракська армія відбила у бойовиків місто Рава - останнє місто, яке контролювалось ісламістами на території Іраку. За місяць до цього представники об'єднання "Демократичні сили Сирії" заявили про повне звільнення від ІД сирійського міста Ракки, яке ісламісти ще в 2014 році проголосили столицею свого "халіфату".

 

 

Залиште свій коментар