Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нацрозвідка США: ІД перегруповує сили і готує нові теракти

ІД має у своєму розпорядженні хімічну зброю.

Директор національної розвідки США Деніел Коатс вважає, що терористичне угруповання "Ісламська держава" перегрупує розгромлені в Сирії та Іраку сили та плануватиме нові міжнародні теракти.

Про це пише Укрінформ.

"Ми очікуємо, що впродовж наступного року ІДІЛ буде сфокусована на перегрупуванні в Іраку та Сирії, посиленні своєї глобальної присутності, відстоюванні власних інтересів, плануванні міжнародних терактів, а також заохоченні членів угруповання й прихильників до атак у країнах їхнього перебування", - зауважив Коатс.

Наймасштабніші атаки радикальних ісламістів у Європі з 2004 року, інфографіка

ВідеоВідповідальність за теракт біля військової академії у Кабулі взяла на себе "Ісламська держава"

На блокпосту поблизу навчального закладу лунають вибухи та постріли. Один з бойовиків підірвав себе, двох ліквідували військові, іще одного нападника затримали. Під час нападу загинуло двоє афганських солдатів, десятеро - дістали поранення.

Відповідальність за теракт біля військової академії у Кабулі взяла на себе "Ісламська держава"

Він також зазначив, що ядро терористичного угруповання в Сирії та Іраку "вірогідно підтримуватиме свою повстанську активність", щоб відновити так званий халіфат.

Фотогалерея Прихильники "Ісламської держави" переправляли через кордони України до Європи нелегалів (5 фото)

Національна розвідка США вважає, що ІД має у своєму розпорядженні хімічну зброю. Зокрема, за його словами, Організація із заборони хімічної зброї встановила, що терористи застосовували газ іприт у двох атаках в 2015-му та 2016 роках.

"Ми вважаємо, що ІДІЛ використовувала хімічну зброю в багатьох інших атаках в Іраку й Сирії", - зазначив директор Національної розвідки США.

Нагадаємо, звільнення територій Іраку та Сирії від ІД фактично завершено. 17 листопада 2017 року іракська армія відбила у бойовиків місто Рава - останнє місто, яке контролювалось ісламістами на території Іраку. За місяць до цього представники об'єднання "Демократичні сили Сирії" заявили про повне звільнення від ІД сирійського міста Ракки, яке ісламісти ще в 2014 році проголосили столицею свого "халіфату".

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції