НАТО продовжить підтримувати територіальну цілісність України - декларація

Альянс також закликає Україну повністю здійснити реформи. 

Стабільна Україна є ключем до євроатлантичної безпеки. НАТО продовжить підтримувати суверенітет і територіальну цілісність нашої країни.

Про це йдеться у підсумковій декларації Варшавського саміту.

"Україна є давнім та особливим партнером Альянсу. Незалежна, суверенна і стабільна Україна, твердо віддана демократії та верховенству права, є ключем до євроатлантичної безпеки. Ми міцно стоїмо на позиції нашої підтримки суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і права України вирішувати своє майбутнє і курс зовнішньої політики, вільної від втручання ззовні, як викладено в Гельсінському заключному акті", - йдеться в документі.

У документі зазначено, що НАТО засуджує агресію Росії проти України, порушення міжнародного права і зобов'язань РФ, що серйозно позначилося на стабільності й безпеці всієї євроатлантичної зони.

У документі відзначається, що Росія продовжує порушувати суверенітет України, її територіальну цілісність та незалежність, але попри це уряду України вдалося досягти прогресу у здійсненні широкомасштабних реформ на шляху європейської і євроатлантичної інтеграції.

"Ми вітаємо кроки, вже зроблені Україною для боротьби з корупцією, домовленості з Міжнародним валютним фондом, реформу судової системи, і рух в напрямку децентралізації, але серйозні проблеми залишаються і вимагають постійних зусиль", - йдеться у декларації.

НАТО закликає Україну зберігати прихильність повного здійснення цих та інших необхідних перетворень і забезпечення їх стійкість.

Нагадаємо, що Росія і Україна стали головними темами саміту НАТО у Варшаві. У перший день саміту обговорювали Росію та захист від неї. Ключове рішення – це розміщення чотирьох батальйонів на у трьох країнах Балтики та в Польщі. Це має відлякати Росію, щоби та не зазіхала на нові території. Разом із фактичним визнання сучасної РФ загрозою для Східної Європи, НАТО хоче продемонструвати солідарність, єдність і готовність швидко реагувати на загрози. Ухвалення рішення про батальони має показати монолітність військового блоку.

У питаннях оборони НАТО співпрацюватиме з Європейським союзом. Про що вже підписали декларацію – у випадку загроз зі сходу та півдня структури діятимуть разом. Зокрема, укріплюватимуть обороноздатність у разі виникнення гібридних загроз. Але напряму оголосити Росію ворогом у блоці не поспішають. 

Субота, 9 липня, - ключовий день обговорення ситуації в Україні. На найвищому рівні у Варшаві відбулося засідання Комісії Україна-НАТО. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: