НАТО схвалило динаміку реформ української армії

У Брюсселі відзначили складність завдання та гарні темпи його вирішення.

НАТО допоможе Україні реформувати армію та зміцнити обороноздатність країни. Усеосяжний пакет допомоги схвалили в Брюсселі на засіданні комісії "НАТО-Україна", йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Генсек Альянсу Йєнс Столтенберг пообіцяв збільшення допомоги Україні. Мова йде про спільні проекти в різних сферах.

Фахівці НАТО консультуватимуть Київ, як правильно організувати командування та логістику, тилове забезпечення, допомагатимуть реабілітувати поранених солдатів та зміцнити кібероборону. Деякі проекти вже діють. Серед нових – протистояння гібридній війни та ефективне знешкодження вибухових пристроїв.

"Нашою метою всеосяжного пакету допомоги Україні є створення більш ефективної оборонної і безпекової структур, а також посилення цивільного контролю над ними. Модернізація української армії, задіяної в конфлікті, нелегке завдання, але уряд зробив у цьому напрямку прогрес", - заявив Столтенберг.

Як саме Україна модернізує армію і проводитиме військову реформу, натівським міністрам розповідав міністр оборони Степан Полторак. Він представив программу реформування Збройних сил України і пообіцяв, що до 2020 року українська армія зможе діяти спільно з НАТО, бо відповідатиме фактично стандартам Альянсу. Цей план схвалили міністри оборони країн блоку.

Крім цього, у Брюселі говорили про ситуацію на Донбасі. Зокрема про те, що режиму тиші немає, навпаки – Росія нарощує свої сили на Донбасі та в Криму.

"Росія продовжує підтримувати сепаратистів різними способами – надає обладнання, зброю, поради та іншу допомогу. Вони також накопичують війська вздовж кордону", - заявив Столтенберг.

Таке нарощування м'язів Москвою змушує НАТО зміцнювати свій східний фланг та збільшувати присутність у Чорноморському регіоні. Чотири батальйони будуть розміщені в країнах Балтики та Польщі, на чому давно наполягали ці країни. У Чорному морі проводитимуть більше навчань, патрулюватимуть повітряний простір і, можливо, створять болгарсько-румунську бригаду для посилення безпеки регіону. Про це просила Румунія. Полторак уже запропонував залучити Україну до створення цієї бригади.

Кореспондент ТСН Маргарита Ситник

ВідеоНАТО допомагатиме у зміцненні обороноздатності України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: