Нелегітимна Держдума схвалила знесення хрущовок у Москві

Третє і остаточне читання законопроекту відбудеться 14 червня.

У п'ятницю, 9 червня, нелегітимна Дума РФ підтримала законопроект про так звану реновацію в другому читанні.

Про це повідомляє РБК.

Документ був внесений депутатами від фракції "Єдина Росія".

До другого читання в законопроект було внесено понад 140 поправок, тож закон "практично повністю" змінили.

Серед ключових змін - поправка, яка пов'язує черговість знесення п'ятиповерхівок з відсотком їхнього зносу і технічним станом. Тепер будинки з високим технічним зносом, в програму внесуть раніше.

Крім того, депутати запропонували конкретизувати список будинків, які можуть підпасти під програму реновації, а також уточнити процедуру голосування власників житла. 

Згідно із документом, жителям Москви, чиї будинки потраплять до програми реновації, запропонують вибрати рівнозначне або рівноцінне житло або грошову компенсацію за квартиру.

Громадянин зможе отримати житло більшої площі замість старого, але з доплатою. На ухвалення рішення про переселення до нової квартири москвичам буде дано 90 днів.

Фотогалерея У Москві до 20 тисяч людей вийшли на протест проти знесення хрущовок (14 фото)

Нагадаємо, влада Москви ініціювала програму реновації, яка передбачає знесення усіх п'ятиповерхівок і хрущовок у місті. У списку на знесення – більше 4 тисяч будинків. Мешканців цих будинків планують переселити в рівнозначні за площею квартири в їхньому районі. Зносити будинок чи не зносити повинні вирішувати самі мешканці. 

Організаторів мітингу проти знесення хрущовок у Москві змусили зняти банери зі згадуванням Путіна і Собяніна. Поліція попросила організаторів мітингу зняти банер, на якому було написано "Собянінську реновацію - під знесення", передає "Дождь". Зазначається, шо поліції "не сподобалася" згадка Собяніна. Своєю чергою, учасник руху "Солідарність" Сергій Давідіс в своєму Twitter написав, що поліція "вилучила всі банери зі згадуванням Путіна і Собяніна". 

Залиште свій коментар