Незнищенна віра. Християни Мосула повернулись до розгромленого ІД храму

Передмістя звільнили від бойовиків.

Десятки іракських християн зібралися на месу у церкві Непорочного Зачаття у Каракоші після звільнення населеного пункту від бойовиків "Ісламської держави".

Про це повідомляє Reuters.

В оточенні обвуглених стін та перед зруйнованим вівтарем віряни вперше почули дзвін.  Від бойовиків передмістя Мосула звільнили іракські військові за підтримкою США.

"Сьогодні Каракош вільний від "Ісламської держави", -  сказав парафіянам сирійський католицький архієпископ Мосула Бутрус Моше.

Бойовики ІД захопили контроль над Мосулом два роки тому та поставили ультиматум місцевим християнам – платити податок, прийняти іслам чи померти від меча.  Більшість містян покинули свої будинки і втекли у бік автономного курдського регіону, відмовившись від одного з перших центрів християнства.

"Наша роль сьогодні, щоб викорінити  всі залишки "Ісламської держави", - сказав архієпископ. 

Битва за Мосул інфографіка
ТСН.ua

Операцію зі звільнення міста іракські сили почали ще в березні. Прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді пообіцяв повернути місто іракцям до кінця нинішнього року. У серпні урядові сили Іраку звільнили містечко Каяра, що й відкрило шлях до Мосулу.

Військово-повітряні сили Іраку в ніч проти 16 жовтня скинули листівки на захоплений бойовиками "ІД" Мосул. Таким чином вони попередили місцевих мешканців про майбутній штурм. Людей просили не панікувати і залишатися у своїх будинках, а також не відвідувати деякі міські райони.

А вже в ніч на 17 жовтня прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді повідомив початок операції зі звільнення Мосула від терористичної організації "ІД".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: