"Ніхто не знає, де він": Трамп заявив, що поінформований щодо стану здоров'я лідера КНДР Кім Чен Ина

"Ніхто не знає, де він": Трамп заявив, що поінформований щодо стану здоров'я лідера КНДР Кім Чен Ина

Фото: Associated Press

Очільник Сполучених Штатів припустив, що Кім Чен Ин не робив жодних заяв.

У понеділок, 27 квітня, президент США Дональд Трамп прокоментував чутки про погіршення стану здоров'я лідера Північної Кореї Кім Чен Ина.

"Я точно не можу сказати. Так, у мене є гарне розуміння ситуації, але я не можу говорити про це зараз. Я сподіваюся, що із ним усе гаразд, - сказав очільник Сполучених Штатів на брифінгу, пише CNN. - У мене є інформація про стан його здоров'я. Можливо, ви теж скоро дізнаєтеся правду".

Пізніше Трамп заявив, що "ніхто не знає", де зараз перебуває Кім Чен Ин, та припустив, що той не міг "зробити заяву в суботу", ймовірно маючи на увазі послання від імені лідера КНДР, яке напередодні розповсюдили північнокорейські державні ЗМІ. Нагадаємо, що у листі диктатор висловлював вдячність будівельникам туристичної зони на східному узбережжі курортного міста Вонсан. Саме там раніше помітили особистий потяг очільника Північної Кореї. 

"Він нічого не казав у минулу суботу. Ніхто не знає, де він перебуває, тому він, очевидно, не міг цього сказати. Це надзвичайна новина, що Кім Чен Ин зробив заяву в суботу. Я не думаю, що це так", - зазначив президент США.

Живий чи неживий: спецслужби з усього світу зацікавилися долею лідера Північної Кореї Кім Чен Ина

Живий чи неживий: спецслужби з усього світу зацікавилися долею лідера Північної Кореї Кім Чен Ина

Цього тижня у медіа з посиланням на різні джерела повідомляли про смерть лідера Північної Кореї Кім Чен Ина після операції на серці. Соцмережі також переповнили подібними непідтвердженими повідомленнями, а ще - мемами та фотожабами.

Керівник Корейської асоціації дружби, дипломат Алехандро Као де Бенос запевнив видання Bloomberg, що інформація про смерть Кім Чен Ина не відповідає дійсності.

Водночас екперти зазначають, інформацію про смерть Кім Чен Ина можуть приховувати й не підтверджувати кілька днів, доки остаточно не визначаться із наступником на цю посаду. Лідеркою Північної Кореї має стати сестра Кім Чен Ина - Кім Йо Чжон.

Раніше у ЗМІ повідомили, що США нібито відстежують дані розвідки про те, що лідер КНДР Кім Чен Ин опинився у серйозній небезпеці після кардіологічної операції.

Відповідну інформацію оприлюднили після того, як лідер Північної Кореї не з'явився на святкуванні дня народження його дідуся - засновника КНДР Кім Ір Сена. Кім Чен Ин буцімто зник з поля зору за чотири дні до того.

Водночас, інші джерела, попри підтвердження інформації щодо стурбованості станом здоров'я лідера КНДР, наголошували, що "ступінь серйозності загрози важко оцінити".

За даними ж південнокорейської онлайн-газети Daily NK, Кім Чен Ин відновлювався на своїй віллі після операції, перенесеної 12 квітня через кардіоваскулярне захворювання. За даними видання, стан здоров'я лідера Північної Кореї нібито погіршився через "ожиріння, перевтому та куріння".

Пізніше уряд Південної Кореї заперечив інформацію про те, що лідер КНДР Кім Чен Ин занедужав після перенесеної операції, зазначивши, що глава Північної Кореї, як зазвичай, займається державними справами. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація