ООН: в афганських в'язницях катували дітей

ООН: в афганських в'язницях катували дітей

ООН: в афганських в'язницях катували дітей / Фото: Veer

Після докладу ООН Міжнародні сили сприяння безпеці в Афганістані призупинили процес передачі ув'язнених до 16 тюрем.

У новій доповіді ООН йдеться про тортури над ув'язненими у ряді пенітенціарних установ Афганістану, які перебувають під контролем місцевої влади. Тортурам піддавалися арештанти 47 в'язниць та слідчих ізоляторів в 24 провінціях країни, серед яких були і неповнолітні.

Всі місця ув'язнення, про які йде мова в цьому документі, контролюються або Управлінням з національної безпеки, або афганською поліцією.

Згідно з доповіддю ООН, в більшості наведених випадків до ув'язнених застосовувалися методи допитів, які характеризуються як тортури як міжнародними законами, так і афганським законодавством, пише ВВС. Проте ООН підкреслює, що подібні порушення закону не є наслідком політики уряду.

Звіт базується на свідченнях 379 ув'язнених. У ньому вказується, що у багатьох з них були видимі сліди й ознаки жорстокого побиття та знущань.

Управління безпеки також звинувачується у застосуванні систематичних тортур з метою добитися зізнань від ув'язнених, підозрюваних у зв'язках з Талібаном або іншими угрупуваннями бойовиків. Серед тих, хто піддавався подібним дізнання, були й неповнолітні, включаючи 14-річних дітей.

У доповіді наводяться приклади таких тортур, як підвішування до стелі за зап'ястя, нанесення ударів по п'ятах, електрошок, защемлення статевих органів, виривання нігтів, тривала фіксація в незручному положенні, загроза згвалтування. Крім фізичних знущань, включаючи і сексуальне приниження, багато хто з арештантів піддавалися і психологічному тиску, їх утримували під вартою довше покладеного терміну, а також не давали можливості бачитися із сім'єю.

ООН підкреслює, що нестабільна обстановка в країні не може слугувати виправданням жорстокого поводження з ув'язненими. Особливу важливість становить той факт, що деякі арештанти були передані в руки афганської влади силами міжнародної коаліції. Після появи повідомлень про застосування тортур у місцях ув'язнення Міжнародні сили сприяння безпеці в Афганістані призупинили процес передачі ув'язнених до 16 тюрем.

Читайте також:

В Каліфорнії оголосили голодування 12 тисяч ув'язнених

ООН пророкує бідним країнам голодні роки

10 років війни в Афганістані: генерали НАТО визнають поразку

У Пакистані поліцейські побили британського журналіста за статтю про тортури в'язнів спецслужб

Принцесу Бахрейну звинуватили у тортурах

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація