Оприлюднено рейтинг 50 найкращих університетських міст світу

Перше місце посідає Париж, а останнє - Мехіко.

Відома британська компанія Quacquarelli Symonds склала рейтинг 50 найкращих міст у світі для студентів. 

Цьогоріч у топ-10 найкращих університетських міст для навчання ввійшли міста з Європи, Канади, Австралії, США, Південної Кореї, Японії та Китаю.

 

 

 

 

 

Париж

Париж
Getty Images
Париж лідирує в рейтингу найкращих університетських міст

Лідирує в рейтингу французький Париж – місто, де розташувалися цілих 17 найкращих університетів світу. Більшу концентрацію топових вишів можна знайти тільки в дощовому Лондоні. Хоча Париж має славу дорогого міста, відносно низька вартість навчання в малочисельних групах із провідними вченими світу зробила французьку столицю привабливою для іноземних студентів. Європейські роботодавці змагаються за випускників паризьких університетів. Елітні ВНЗ Парижу виховали найбільше відомих філософів, теоретиків, науковців та математиків за останні 100 років, тут зародилися основоположні течії літератури, кіно та мистецтва.

Мельбурн

Мельбурн
Getty Images
Австралійська столиця поступилася лише Парижу

Австралійський Мельбурн посів другу сходинку в рейтингу. Це найкраще для життя місто світу, насичене культурним життям, розвагами та захопливою природою, особливо цікавить студентів, які хочуть поповнити коло свого спілкування представниками різних національностей. Університети Мельбурну також активно приваблюють роботодавців. Єдиний фактор, який відштовхує потенційних студентів від навчання в австралійській столиці, - це висока вартість навчання та прожиття, характерна для всіх міст Австралії.

Лондон

Лондон
Getty Images
Туманний альбіон замикає трійку найкращих

Замикає трійку лідерів столиця Великобританії Лондон. Напевно тільки американський Бостон може позмагатися з Лондоном за титул світового наукового центру. У британській столиці знаходиться 18 університетів, які займають найвищі позиції в світових рейтингах. Лондонські виші пропонують найкращу освіту в сфері соціальних наук. Лондон заманює провідних науковців та студентів, охочих познайомитися з унікальними колекціями книг та рукописів Британської бібліотеки. Лондон – глобальний центр культури, відомий своїми музеями, динамічним мистецтвом та різноманіттям. Як для британських студентів, так і для студентів із закордону, каменем спотикання стає доступність навчання та прожиття в англійській столиці. Особливо гостро постала ця проблема в 2012 році, коли й так висока вартість навчання в Лондоні суттєво підвищилася.

Сідней

Сідней
Getty Images
Економічна столиця Австралії розмістилася на четвертому місці

Наступне місце належить австралійському Сіднею – домівці п'ятірки топових ВНЗ світу. Причин для цього багато, оскільки Сідней визнаний студентами одним із найкращих за рівнем проживання, толерантністю та мультинаціональністю, а також активністю роботодавців. Подібно до Мельбурну, економічна столиця Австралії відлякує іноземців вартістю навчання та проживання, проте потенційні студенти все ж знаходять фінансування для освітньої поїздки в Сідней, аби насолодитися унікальним поєднанням якості навчання та рівня життя. Сідней, який замикає десятку найкращих міст світу, відомий неповторною панорамою гавані та райськими пляжами.

Гонґ-Конґ 

Гонг-Конг
Getty Images
Густонаселений Гонґ-Конґ - п'ятий у списку

П'ятірку найкращих замикає Гонґ-Конґ - один із провідних міжнародних фінансових центрів та найбільш густонаселене місто в світі. Це унікальне місто, де перетинаються безліч різних культур. Мультинаціональність – це той фактор, який робить Гонґ-Конґ особливо привабливим для студентів із закордону. До того ж вартість навчання в університетах цього міста, які в світових рейтингах закріпилися в топ-50, значно нижча, ніж у північноамериканських вишах, хоча в університетах Західної Європи навчатися все ж буде дешевше.

Бостон

Бостон
Getty Images
"Американські Афіни" посідають шосту сходинку

Єдине американське місто в топ-10 – Бостон, який розмістився на шостій сходинці. У США Бостон називають "Американськими Афінами", оскільки там, окрім всесвітньо відомих Гарварду та Массачусетського технологічного університету, знаходяться ще п'ять топових університетів світу. Не дивно, що Бостон активно приваблює роботодавців, які змагаються за найкращих випускників. Єдиним суперником у цьому аспекті для Бостона може бути хіба що Лондон. Так, вартість навчання в США перевищує 40000 тисяч доларів на рік, але бостонські університети пропонують широку фінансову допомогу, тому навчання там є насправді більш доступним, ніж здається на перший погляд.

Токіо

Токіо
Getty Images
Сьома позиція закріпилася за столицею Японії

Ті, хто хочуть здобувати освіту серед шуму та галасу великого міста, не можуть уявити кращого міста, ніж густонаселений Токіо, який у рейтингу займає 7 позицію. Хоча Токіо – місто із десятьма кращими університетами світу, рівень студентства тут дуже низький, тому це місто добре підходить тим, хто хоче повністю зануритися в японську культуру, а не жити в "студентській бульбашці". Токіо пропонує широкі можливості працевлаштування та стажування для студентів, оскільки цей фінансовий гігант є особливо привабливим як для японських роботодавців, так і для закордонних.

Монреаль

Монреаль
Getty Images
Франкомовний Монреаль займає восьму сходинку

Восьме місце в рейтингу посідає Монреаль – домівка кращих університетів Канади та світу. Франкомовне місто в переважно англомовній країні пропонує студентам унікальний досвід гібридної культури, оскільки за останні десятиліття сюди масово іммігрували люди із різних куточків світу. Мультинаціональність та чисельність студентства приваблює потенційних абітурієнтів до Монреалю більше, ніж до інших освітніх центрів світу.

Торонто

Торонто
Getty Images
Найбільше місто Канади закріпилося на дев'ятому місці

На дев'ятій сходинці розташувалося найбільше канадське місто –Торонто, яке комбінує все те найкраще, що Канада може запропонувати, - мультинаціональність, енергійне культурне життя, приголомшливу природу і, звичайно, топові університети світу. Торонто лише трохи поступається Монреалю в цьому рейтингу, хоча найкращий університет країни – Торонтський університет – знаходиться саме тут, у культурній столиці Канади.

Сеул

Сеул
Getty Images
Столиця Південної Кореї замикає десятку найкращих

Столиця Південної Кореї Сеул замикає десятку найкращих університетських міст світу. Тут розташувалися 14 топових університетів світу, які заохочують не тільки місцевих та іноземних студентів, але й активно приваблюють роботодавців з усіх куточків світу працевлаштовувати студентів. Столиця, яка не спить 24 години на добу, заманює студентів гірськими пейзажами та історичною та культурною магією, тому в Сеулі просто неможливо знудитися.

До рейтингу 50 найкращих університетських міст світу ввійшли також Москва та Прага, які розташувалися на 43-ій та 49-ій позиціях. Жодне українське місто не потрапило до популярного списку.

Слід зазначити, що компанія Quacquarelli Symonds спеціалізується на освітніх програмах закордоном та щорічно публікує світові та регіональні рейтинги найкращих університетів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: