Пан Гі Мун визнав, що сирійські війська проводять страти мирних жителів в Алеппо

Дата публікації
Перегляди
5065
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Пан Гі Мун визнав, що сирійські війська проводять страти мирних жителів в Алеппо

Фото: Reuters

Представник РФ в ООН називає це фейком.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун визнав, що міжнародне співтовариство виявилося нездатним допомогти сирійському народові.

Про це він заявив, виступаючи на надзвичайному засіданні Ради Безпеки ООН, присвяченому ситуації в східному Алеппо.

"ООН отримує достовірні повідомлення про велику кількість цивільних осіб, які гинуть в результаті інтенсивного бомбардування або від довільних страт проурядових сил. Ми бачили шокуючі відео спалених людей на вулицях міста, імовірно, після бомбардування з повітря. В Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини отримали повідомлення про те, що в чотирьох районах міста цивільні особи, в тому числі жінки і діти, піддаються стратам", - сказав Пан Гі Мун.

Постійний представник Франції в Раді Безпеки ООН Франсуа Делаттр заявив, що Радбез не впорався зі своїм завданням, тому що Росія зловживала своїм правом вето.

Звертаючись до представника РФ Віталія Чуркіна, Делаттр запитав: "Як ви можете встати на сторону такої жорстокості і допустити зловживання Статутом ООН?... Сили Асада за підтримки Росії та Ірану в черговий раз дали нове визначення поняттю "жах". Вони перейшли до масового знищення людей, почали вриватися в будинки і вбивати мирних жителів. Жінки кінчають життя самогубством, щоб їх не зґвалтували. Людей спалюють живцем", – заявив Делаттр.

Представник Франції назвав ситуацію в Алеппо "найбільш похмурою сторінкою в історії ООН".

У свою чергу представник США Саманта Пауер порівняла бої за східну частину Алеппо з геноцидом у Руанді і різаниною в Сребрениці. Вона відзначила, що по місту лежать десятки тіл, а в підвалах від обстрілів з боку російських і сирійських військ ховаються сотні дітей. За даними Пауер, за останню добу армія Асада стратила 24 цивільні особи, троє з яких були жінками і дітьми.

Представник Росії Віталій Чуркін заявив, що всі повідомлення про звірства проурядових військ – це пропаганда і фейкові новини, для виробництва яких використовують навіть дітей. За його словами, російський центр примирення сторін розслідував заяви про страти мирного населення в Алеппо і не знайшов їм підтвердження.

Східна частина Алеппо, яку повстанці контролювали протягом останніх 4 років, зараз перебуває під контролем урядової армії. За словами радника ООН з гуманітарних питань Яна Егеланда, під час захоплення східної частини Алеппо армія президента Сирії Башара Асада здійснювала "звірства"знищуючи мирне населення.

У свою чергу, Росія стверджує, що урядова армія гуманно ставиться не тільки до цивільного населення, але й до повстанців.

За останніми даними, урядова армія при підтримці російської авіації взяла під контроль більше 98% території міста Алеппо. Здались 2215 бойовиків, 2137 з них амністовані.

Сирійські повстанці мають залишити місто Алеппо впродовж кількох годин

Сирійські повстанці мають залишити місто Алеппо впродовж кількох годин

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5065
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація