Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парламент Швеції одностайно виступив проти "Північного потоку-2"

Депутати нагадали про збройну агресію Росії проти України та Грузії.

Усі партії парламенту Швеції виступили проти будівництва газогону "Північний потік-2", участь в якому беруть російський "Газпром" і низка європейських компаній.

Парламентарі пояснюють таку спільну позицію тим, що друга гілка "Північного потоку" несе кілька загроз. Зокрема, йдеться про те, що видобуток газу зашкодить природі. Таким чином, владу Швеції закликали розвивати поновлювальні джерела енергії і зменшувати залежність від природнього газу. Крім того, газопровід - це частина безпекової політики Швеції. За словами депутата Європарламенту від християнських демократів Ларса Адаксусона, шведи не хочуть бачити активності Росії поблизу своїх морських кордонів, повідомляє Sveriges Radio

"Росія не поважає міжнародне право. Ми бачили це в Грузії, бачили в Україні та на Кримському півострові. Тому важливо знайти інші способи забезпечення виробництва електроенергії, а не залежність від Росії", - заявив він.

Крім того,представники лівих партій закликали докласти максимальних зусиль для повної зупинки будівництва. 

Нагадаємо, Київ виступає категорично проти будівництва "Північного потоку-2", називаючи його політичним проектом Росії, що збільшить залежність країн Європи від РФ. Аналогічної думки дотримуються в низці держав ЄС, США. При цьому у Вашингтоні не виключають введення санкцій щодо компаній, які беруть участь у проекті. Іншого підходу дотримуються у Німеччині. Канцлер Ангела Меркель переконана, що друга гілка газопроводу не поставить ФРН в занадто велику залежність від поставок російського газу. Паралельно зі спорудженням "Північного потоку-2" Німеччина будуватиме термінал для зрідженого природного газу на своїй території. 

ВідеоАкції "Північний потік" і "Північний потік 2" знову арештували

Обидві належать російському "Газпрому". Активи залишаться замороженими, допоки розглядатиметься апеляція "Нафтогазу" України. Українська компанія оскаржує зняття арешту з цих акцій, яке раніше ухвалив місцевий орган зі стягнення боргів.

Акції "Північний потік" і "Північний потік 2" знову арештували

Залиште свій коментар

Вибір редакції