Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Пентагон заспокоїв Росію щодо систем ПРО в Польщі та Румунії

При цьому, у США нагадали, що військові НАТО у Європі розміщені як відповідь на агресію РФ проти України

У Пентагоні пояснили, що Росії не варто турбуватись щодо розміщення систем ПРО у Польщі та Румунії. Про це заявив заступник міністра оборони США Майкл Карпентер, пише "Глос Америки".

За словами Карпнетера, системи ПРО не впливають на стратегічну стабільність.

"Я не думаю, що дії НАТО повинні викликати якусь обов'язкову відповідь з боку Росії. Насправді, плани НАТО, особливо у питанні розгортання систем ПРО в Румунії та Польщі, давно не є секретом. Ми обговорювали їх з нашими російськими партнерами впродовж останніх 3-4 років. Ми були досить відверті та намагались їх залучити до діалогу", - розповів він.

При цьому, Карпентер все ж наголосив, що розміщення сил Альянсу у Європі – це відповідь НАТО на дії Росії щодо України та інших регіонів.

"Що стосується військ країн альянсу, які присутні тут на основі ротації, та присутність військової техніки – це була реакція на дії Росії в Україні та інших регіонах, де Росія порушила всі основоположні принципи світоустрою. Росія розтоптала практично всі базові міжнародні принципи, які дуже ретельно створювались після Другої світової війни, включно з суверенітетом та територіальною цілісністю держав", - наголосив він.

Нагадаємо, США мають намір зберігати військову перевагу над Росією і Китаєм. Значну роль у цьому відіграє військово-морський флот США. У Пентагоні вважають, що Сполученим Штатом вдасться зберегти військове домінування в майбутньому, однак за це треба боротися.

Залиште свій коментар

Вибір редакції