Pfizer наполягає на необхідності третьої дози своєї COVID-вакцини

Pfizer наполягає на необхідності третьої дози своєї COVID-вакцини

Фото: Associated Press

У понеділок розробник обговорить це питання із Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США.

Американська фармацевтична компанія Pfizer готується зустрітися з медичним регулятором США, оскільки наполягає на схваленні третьої дози своєї вакцини від COVID-19 на федеральному рівні.

Про це повідомляє The Associated Press.

Зазначається, що переговори Pfizer з представниками Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) та низкою високопосадовців відбудуться у понеділок, 12 липня.

Минулого тижня президент науково-дослідних та медичних досліджень Pfizer Мікаель Дольстен заявив, що після введення добровольцям третьої дози, рівень антитіл до коронавірусу в їхньому організмі підскочив у 5-10 разів проти показників, які спостерігалися у щеплених після другої ін'єкції. 

У неділю, 11 липня, головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі не виключив можливість схвалення ревакцинації, однак зауважив, що поки уряду "занадто рано" рекомендувати ще одну дозу. Він також висловив підтримку рішенню FDA не розглядати бустерні вакцини як "необхідні". 

За словами Фаучі, клінічні дослідження і лабораторні дані ще "не повністю підтвердили потребу в ревакцинації" після отримання двох доз Pfizer і Moderna чи однієї дози Johnson & Johnson.

"Просто зараз, з огляду на дані та інформацію, яка у нас є, нам не потрібно робити людям третій укол, - пояснив експерт. - Це не означає, що ми зупинимося на досягнутому".

Фаучі додав, що в найближчі місяці, "із розвитком даних", цілком можливо, що уряд США може зажадати збільшення доз. "Звичайно, це цілком можливо, можливо, коли-небудь нам знадобиться підтримка", - висловився він.

Що відомо про вакцину компанії Pfizer, яка її ефективність, принцип дії і можливі побічні реакції - читайте у матеріалі ТСН.ua за посиланням.

У МОЗ розповіли, коли Pfizer стане доступним для всіх українців

У МОЗ розповіли, коли Pfizer стане доступним для всіх українців

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація