Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Під час авіаудару в Сирії були вбиті понад 200 росіян - козачий отаман з РФ

У ПВК Вагнера пообіцяли виплатити родичам вбитих найманців по 3 млн рублів за втрату годувальника.

Унаслідок авіаудару коаліції на чолі з США у провінції Дейр-ез-Зор у Сирії були ліквідовані понад 200 найманців із Росії.

Про це заявив козачий отаман Олегом Сурнін із міста Асбест (Свердловська область – прим.ред.) в інтерв’ю Znak.com.

отаман Сурнін з Асбесту
Znak.com

"На перший день, коли це все сталося, була інформація про 30 загиблих. На позавчора була інформація вже про 217", - зазначив він.

За словами Сурніна, серед вбитих – щонайменше двоє свердловців – Станіслав Матвєєв та Ігор Косотуров.

"Інформація з Донбасу прийшла, що Косотуров зі Стасом загинули. Там ще один мій козачок був - Микола Хітьов. Додзвонилися до нього, він і сказав, що троє загиблих - Ігор, Стас і третій - його позивний "Комуніст". Щодо двох точно, щодо третього інформація перевіряється. Він не з нашої станиці і начебто навіть не з області", - уточнив він.

Також отаман розповів, що Косотурова він знає вже декілька років, адже разом із ним возив "гуманітарку" до окупованого Луганська.

"Він там і залишився. Я тоді повернувся, мені треба було на роботу. Це, здається, 2015 рік. Косотуров пробув у "ЛНР" близько півроку, був розвідником. Потім з пораненням потрапив. В ногу, осколок. Сюди прибув, лікувався. Після поранення ще на півроку поїхав. Потім вже більше в Луганськ не поїхав. Були інші плани щодо Сирії вже. Допомогти. Почуття патріотизму знову ж! Туди багато хто пішов серед однополчан його з України", - зазначив він, уточнивши, що Косотуров раніше служив у 12-й бригаді ГРУ капітаном.

ВідеоУ РФ вимагають від Путіна відзвітувати про масове знищення російських найманців у Сирії

Пояснень від очільника Кремля зажадав опозиційний кандидат у президенти Григорій Явлінський. Повідомлення про масову загибель росіян у Сирії, де Росія офіційно завершила військову кампанію, з'явилися на вихідних. Попри те, що вбитих щонайменше дві сотні, Москва досі офіційно це не підтвердила і не спростувала.

У РФ вимагають від Путіна відзвітувати про масове знищення російських найманців у Сирії

Сурнін підтвердив, що у Сирії багато росіян, яких тренують у Ростові на спеціальній базі для навчання.

"Відповідно, там з ними працюють ПВК Вагнера. Вони перший раз, коли поїхали туди, їм запропонували навпіл розділитися і різними бортами в Сирію летіти. Мужики відмовилися. Ігор через два місяці приїхав сюди з Ростова. Але потім їм надійшов дзвінок від командира, вони всі зібралися і поїхали. Вони охороняли якийсь завод. Я так розумію, це все з нафтою пов'язано", - додав він.

До того ж отаман зауважив, що найманці, які їдуть до Сирії, підписують контракт на п'ять років про нерозголошення, і що у "вагнеровців" у  плані харчування, обмундирування, озброєння "все чудово".

"Зараз вони просто потрапили під "ІД" і американців. Взагалі, там наразі Сирія ще поділена навпіл. Хай не навпіл, але частина території досі контролюється "ІД". Наші ходять на бойові - з заводу на завод. Звільнять один, встануть на охорону. Потім готують нову операцію і йдуть на інший завод. Наших цього разу чекали. Пішов злив інформації, їх точно чекали. Якби це були прості "ІДівці" зі стрілецьким озброєнням, то вийшло б все не так", - запевнив Сурнін.

Окремо козачий отаман натякнув, що люди з ПВК Вагнера обіцяли 3 млн рублів виплату родичам за втрату годувальника.

Нагадаємо, унаслідок авіаудару міжнародної коаліції на чолі США в Сирії загинули понад 100 бійців проурядових сил. Згодом стало відомо, що 9 лютого у Сирії ліквідували сотню найманців російської приватної військової компанії "Вагнер".

За наступними даними, кількість вбитих бійців російської приватної військової компанії "Вагнер" сягнула понад 200 осіб. 

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що у Кремлі знають лише про військовослужбовців, що перебувають у Сирії, а не про  усіх росіян поза межами Росії. 

Серед загиблих під час авіаудару найманців є колишній бойовик "ДНР", член заснованої у Харкові, а нині перенесеної до Росії організації "Русь триєдина", що об'єднує переселенців із Харкова.

Залиште свій коментар

Вибір редакції