Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Справжня кількість загиблих може бути значно вищою.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International (AI) стверджує, що за кілька днів так званих "бензинових протестів" у Ірані загинули щонайменше 106 людей.

Такі дані правозахисники оприлюднили у вівторок, 19 листопада, передає Deutsche Welle.

В AI спиралися під час підрахунків на "свідчення очевидців з місця подій, перевірені відеокадри" та повідомлення активістів за межами Ірану, повідомляє агенція новин AFP.

Правозахисники мають у своєму розпорядженні дані щодо акцій протесту в 21 іранському місті. Приміром, на деяких відеокадрах видно, як у натовп протестувальників стріляють снайпери з дахів будинків. А в одному випадку вогонь по демонстрантах вівся з гелікоптера.

Утім, в AI не виключають, що справжнє число загиблих може бути значно вищим. Надходила інформація, що в сутичках демонстрантів з силовиками загинуло не менше 200 людей, кажуть у Amnesty International.

За даними правозахисників, іранські силовики пішли на застосування "надмірного та смертельного насильства" проти мітингарів, котрі в цілому мирно намагалися висловити своє обурення через підвищення цін на пальне. Лише дехто з учасників акцій протесту кидав у поліцейських та силовиків каміння й пляшки з запалювальною сумішшю чи підпалювали автомобілі й інші предмети, наголошують правозахисники. Крім того, у Amnesty International запевняють, що силовики забрали тіла загиблих з вулиць та лікарень і відмовляються показати їх родичам вбитих.

19 листопада в ООН висловили занепокоєння через "значну кількість загиблих" унаслідок застосування силовиками та поліцією бойових набоїв проти мітингарів.

Протести в Ірані проти підвищення цін на пальне й нормування продажу пального населенню за пільговою ціною тривають від 15 листопада.

Відео Головними дестабілізаторами США є Росія, Китай та Іран - Марк Еспер

Про це новий очільник американського міноборони заявив під час офіційної промови у Пентагоні. 55-річний Марк Еспер склав присягу кілька днів тому.  

Головними дестабілізаторами США є Росія, Китай та Іран - Марк Еспер

 

Вибір редакції