Помер екс-лідер ІРА Мартін Макгіннесс

Він страждав від рідкісного захворювання серця.

Один з екс-лідерів Ірландської революційної армії Мартін Макгіннесс помер у 66-річному віці.

Про це повідомляє BBC.

Він страждав від рідкісного захворювання серця.

Макгіннесс приєднався до ІРА 1970 року, імовірно, незабаром обійняв там високу, але точно не встановлену посаду. 1973 року був заарештований в Ірландії з машиною з більш ніж 100 кг вибухівки і 5000 патронами, за що відсидів 6 місяців у в'язниці.

Обирався до Палати громад від округу Центральний Ольстер, але, як і всі депутати від Шинн Фейн (політичне крило ІРА), відмовився скласти присягу королеві Великої Британії і, таким чином, не брав участі в роботі парламенту. Попри це, Макгіннесс постійно переобирається.

Брав участь в обговоренні щодо  укладення Белфастської угоди, яка врегульовувала конфлікт в Північній Ірландії й передбачала створення автономних органів влади.

У 1998 році він був обраний до Асамблеї Північної Ірландії. У 1998-2007 Макгіннесс обіймав пост міністра освіти в недавно створеному кабінеті міністрів Північної Ірландії. 2007 року Макгіннесс став заступником першого міністра Північної Ірландії, яким на той момент був ідейний лідер юніоністського руху Іан Пейслі.

Нагадаємо, вчора стало відомо про смерть 101-річного американського мільярдера та банкіра Девіда Рокфеллера. Його статки оцінювали у 3,3 мільярда доларів.

Залиште свій коментар