Перейти до змісту
Прем'єрка Нової Зеландії виграла вибори і йде на другий термін

Підтримка політикині лише зросла під час "коронакризи".

Прем'єр-міністерка Нової Зеландії Джасінда Ардерн виграла другий термін, що частково зумовлено її всесвітньо визнаними успіхами у боротьбі з пандемією коронавірусу.

Про це повідомляє The Hill.

За підрахунками понад 99% голосів, лейбористська партія Ардерн набрала 49%, що стало найвпевненішою перемогою в країні від моменту введення нинішньої парламентської системи 1996 року. Тим часом, правоцентристська Націоналістична партія, головні конкуренти лейбористів, схоже, зазнає своєї найгіршої поразки від 2002 року і набирає лише 27%. 

У Новій Зеландії діє коаліційна система, і від 1996 року жодна партія не отримувала більшості голосів. Але лейбористи наблизилися до значного зростання підтримки - на останніх виборах 2017-го вони набрали 37%. Партія зелених, яка входить до коаліції з лейбористами, отримала 7,6%, що також вище попередніх результатів у 6,3%. Водночас підтримка правої партії ACT підскочила до 8% з 0,5%.

Перемога Ардерн, ймовірно, пов'язана з її агресивною протидією пандемії під гаслом "дій жорстко і дій завчасно". Прем'єрка закрила Нову Зеландію на початку цього року, коли в країні було трохи більше 100 випадків захворювання, і на сьогодні там зареєстровано менше ніж 2000 випадків і лише 25 смертей, що далеко від стрімкого зростання показників в інших розвинених країнах. Попри те, що пандемія призвела до різкого економічного спаду, підтримка Ардерн різко зросла протягом кризи.

Вона також отримала міжнародну похвалу за свою реакцію на терористичний акт у двох мечетях в Крайстчерчі в 2019 році, в результаті якого загинула 51 людина. При цьому прихильники відзначили її чутливість у ставленні до мусульманської спільноти і рішучість заборонити всю напівавтоматичну зброю військового типу в країні.

Відео У Новій Зеландії винесли вирок терористу, що розстріляв людей у мечетях

Пожиттєве без права на помилування. У Новій Зеландії винесли вирок терористу, що розстріляв людей у мечетях міста Крайст Черч. Жертвами влаштованої 29-річним австралійським праворадикалом стрілянини стала 51 людина. Це була найбільш смертоносна стрілянина в історії країни - відтак, і вирок став найсуворішим.  

У Новій Зеландії винесли вирок терористу, що розстріляв людей у мечетях

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин