Президента Косово звинуватили у причетності до майже 100 вбивств

Президента Косово звинуватили у причетності до майже 100 вбивств

Президент Косово Хашим Тачі / Фото: Associated Press

Ймовірно, йдеться про вбивства під час Косовської війни.

Спеціалізована прокуратура в Гаазі висунула звинувачення проти президента Косово Хашима Тачі та ще дев'яти осіб у воєнних злочинах і злочинах проти людства. Зокрема йдеться про вбивства, викрадення людей, переслідування та катування, ймовірно, здійснених під час конфлікту у Косово у 1998-1999 роках. 

Про це йдеться на сайті Палати та спеціалізованої прокуратури Косова, розташованої у Гаазі.

В заяві спеціалізованої прокуратури за 24 червня зазначено, що Хашим Тачі та інші особи "несуть кримінальну відповідальність за майже 100 вбивств", у тому числі косовських албанців, сербів і представників інших етнічних груп, зазначили у відомстві. Також їх звинувачують у "насильницькому зникненні осіб, переслідуванні та катуванні".

Звинувачення вирішили оприлюднити через неодноразові спроби Тачі перешкодити роботі Спеціального суду. "Вважається, що Тачі та Веселі (інший підозрюваний - ред.) провели секретну кампанію, щоб скасувати закон про створення Суду та іншим чином перешкоджати роботі Суду, щоб не постати перед судом", - йдеться в повідомленні. 

За оцінками, під час війни у 1998-1999 роках загинуло близько 10 тис. людей, більшість з них - етнічні албанці.

Хашим Тачі є одним із засновників і політичним керівником албанського формування – Армії визволення Косова, яке наприкінці 1990-х воювало проти сербських військ за незалежність Косово.

Раніше повідомлялося, що КНДР пригрозила воєнними діями Південній Кореї через поширення політичних листівок "перебіжчиками з Півночі". Однак 23 червня Центральний військовий комітет Трудової партії Кореї (ТПК) під час засідання вирішив відкласти початок військових дій проти Південної Кореї. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація