Родичі жертв МН17 можуть відсудити у Путіна $ 3 мільярди

Така сума фігуруватиме в позові, якщо під ним підпишуться рідні всіх 298 загиблих.

Родичі загиблих в авіакатастрофі рейсу МН17 вимагають від РФ та особисто Володимира Путіна $ 330 млн компенсації. В таку суму оцінена моральна шкода, котрої завдано зусиллями офіційної Москви зберегти в таємниці свою роль у цій трагедії, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ця справа може закінчитися одним із найбільших відшкодувань в історії авіаційних катастроф. Якщо ініціативу 33 родин візьмуть за приклад інші постраждалі, то загальна сума компенсацій у разі перемоги може сягнути $ 3 мільярдів.

"Мої клієнти хочуть, щоби ці дії потягнули за собою відповідальність. Вони хочуть достатньо грошей, щоби показати, що росіяни сприймають це серйозно, і які служили б стримувальним чинником", - пояснив юрист Джеррі Скіннер.

Цей фахівець домігся компенсації для жертв авіакатастрофи у шотландському Локербі. Той літак впав через пронесену на борт вибухівку. Ця справа – ще зухваліша.

"Коронери не роблять висновків про кримінальну провину, але було б безглуздою софістикою не визнати, що ці смерті були частиною масового вбивства", - заявив коронер штату Новий Південний Уельс Майкл Барнс.

ВідеоАвстралійська юридична фірма подала позов проти Путіна

298 пасажирів та членів екіпажу малайзійського "Боїнга" загинули над Донеччиною у липні 2014 року. Рейс МН17 збили проросійські сепаратисти ракетою з російського зенітного комплексу "Бук". Цю інформацію після розслідування підтвердила Рада Безпеки Нідерландів. Але Москва всі звинувачення відкидає – і від дня катастрофи пропонує різні версії трагедії, що змагаються між собою в неправдоподібності та абсурдності.

Австралійський коронер наполягає – смерть пасажирів настала внаслідок навмисних, злочинних дій на землі. У позові до Росії йдеться не лише про тих, хто ракету запускав. Передусім, юристи наголошують, що Москва свою роль у трагедії замовчувала. А російський уряд не лише не віддав наказ провести власне внутрішнє розслідування, а й відмовився співпрацювати щодо реконструкції кабіни пілотів літака. Мало того – російські шпигуни намагалися зламати комп'ютерну систему нідерландської Ради безпеки, аби дістатися до звіту про причини трагедії до його опублікування.

У Москві звинувачення коментувати відмовляються. Речник Путіна каже, що інформації про австралійський позов вони ще не отримали.

Кореспондент ТСН Катерина Федорченко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: