Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Родина маленької дівчинки-блогера з Алеппо знайшлася в безпечному місці

Біженці осіли в таборі поблизу сирійсько-турецької межі.

Біля турецького кордону розгорнуте наметове містечко, яке готове прийняти 60 тисяч біженців із Алеппо. Пускати людей свою територію турки не збираються, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Прикордонну сирійську територію урядові сили Асада не контролюють – там хазяйнують різні бойові угруповання. Турецькі волонтери завозять туди їжу, медикаменти та предмети першої необхідності. Серед евакуйованих – і 7-річна дівчинка Бана, яка з мамою вела twitter англійською мовою, шокувавши весь світ простими розповідями про жахи війни. "В Алеппо я залишила душу. Я хочу, щоб ми жили вільно. Я не хочу бути біженкою у власній країні. Вони цілили по шпиталям і школам. Ми ледве виїхали. Ми наче бранці були, 24 години без води і їжі", - каже мама Бани Фатіма Алабед.

У зворотному напрямку в Алеппо прямують автобуси з біженцями з двох оточених повстанцями проурядових селищ – у відвойованому сирійськими військовими місті їм стане безпечніше. Обмін евакуйованими відбувався, наче заручниками – і цього новий проект резолюції ООН хоче запобігти надалі. Зірвати таку евакуацію дуже просто, що вже було доведено в Сирії. Хто намагався це зробити – у кожного своя версія. Винуватять і бойовиків близького до "Аль-Каїди" угруповання, і проурядові сили.

Розбомбленими вулицями східного Алеппо вже гуляють люди, яким дозволяють сюди повертатися. Підприємці роздивляються залишки своїх крамниць, ресторанів і готелів. Жоден не звинувачує в бомбуваннях Асада чи росіян – на місце евакуйованих приходять тільки прибічники влади. "Ми – торговці старого міста Алеппо. Моя родина торгувала тут багато поколінь. Усе в руїнах. Усе це вина терористів", - каже місцевий житель Мохаммед Сававха.

Фотогалерея Евакуація з Алеппо не приняється ані на мить: 50 тисяч досі перебувають у жахливих умовах серед руїн (10 фото)

Тим часом Росія заблокувала вже шість резолюцій радбезу ООН по Сирії. Нова, французька, вимагає безперешкодного доступу міжнародних спостерігачів до східної частини міста, особливо в квартали, які досі під контролем противників Асада. Кремль пообіцяв заблокувати і її, але компроміс начебто знайшли.

Кореспондент ТСН Яна Слєсарчук

Залиште свій коментар

Вибір редакції