Генштаб РФ передрік ядерну війну на кордонах Росії

Генштаб РФ передрік ядерну війну на кордонах Росії

Російські танки у Цхінвалі / Фото: AFP

Генштаб РФ не виключає, що локальні конфлікти "по периметру Росії" можуть перерости в масштабну війну.

Керівник Генштабу Росії Микола Макаров не виключив, що локальні конфлікти біля російських кордонів можуть перерости у великомасштабну ядерну війну.

"Після розпаду СРСР можливість локальних збройних конфліктів практично по всьому периметру кордону Росії різко зросла", - заявив генерал, виступаючи у Громадській палаті РФ.

Він нагадав, що майже всі країни колишнього Варшавського договору, а також прибалтійські держави, що входили до СРСР, стали членами НАТО.

"За певних умов я не виключаю, що локальні і регіональні збройні конфлікти можуть перерости у великомасштабну війну, в тому числі із застосуванням ядерної зброї", - наголосив Макаров.

Заява Макарова прозвучала на тлі намагань Росії та США дійти консесусу з приводу розміщення американської системи протиракетної оборони в Європі.

Нагадаємо, основним каменем спотикання між двома країнами є відмова Вашингтону надавати Москві юридичні гарантії ненаправленості розгорнутої ПРО проти Росії.

Днями глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що США хочуть розмістити елементи ПРО у морських кордонів Росії, зокрема бойові кораблі будуть розгорнуті не тільки в Середземному морі, але і в Чорному, Баренцовому, Північному морях та на Балтиці.

Читайте також:

Росія злякалася бойових кораблів США в Чорному морі

Росія починає масову підготовку снайперів, здатних вбивати з відстані 1,5 км

Патріарх Кирило назвав розпад СРСР "катастрофою історичної Росії"

На додачу до дурнів і доріг в Росії знайшли третє лихо

Повʼязані теми:

Наступна публікація