Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія створила найбільшу загрозу для демократії США – Мюллер

Колишній спецпрокурор виступив перед конгресменами і відповів на їхні запитання.

Участь представників передвиборчого штабу президента Дональда Трампа у змові з росіянами не є доведеною доказами, тобто підстав і для звинувачення, і для виправдання наразі немає. Про це заявив колишній спецпрокурор Роберт Мюллер під час публічних свідчень у Конгресі США щодо розслідування ймовірного російського втручання в американські вибори в 2016 році, повідомляє Радіо Свобода.

"В результаті нашого розслідування ми дійшли висновку, що уряд Росії масштабно і систематично втручався в наші вибори", - заявив Мюллер. Він ухилився від відповіді на запитання про те, коли саме зрозумів неможливість доведення змови росіян із Трампом, але зауважив, що російське втручання стало однією з найсерйозніших загроз для демократії в США. "Протягом своєї кар’єри я бачив низку викликів нашій демократії. Зусилля російського уряду, націлені на втручання в наші вибори, належать до найбільш серйозних. Це заслуговує на увагу кожного американця", - вважає колишній керівник слідства.

Разом із тим Мюллер зазначив, що він обмежений у своїх публічних відповідях попередніми зобов’язаннями перед міністерством юстиції, мета яких – не нашкодити слідству оприлюдненням додаткової інформації. "Доповідь – це і є мої свідчення", – наголосив колишній спецпрокурор. Зокрема, він не схотів відповідати на запитання, чи може йтися про втручання в американські вибори ще якихось держав, окрім Росії. Також Мюллер відмовився від оцінки дій Трампа щодо створення чи не створення перешкод для діяльності спеціального прокурора та розслідування справи.

Відео Колишній спецпрокурор Мюллер погодився свідчити перед Конгресом

Слухання відбудуться наприкінці липня. Підозри щодо ймовірного впливу на результати президентських перегонів виникли ще 2016 року. Роберт Мюллер разом із командою з'ясовував, чи допомагали Дональду Трампу кремлівські агенти здобути перемогу і чи співпрацював він із Москвою.  

Колишній спецпрокурор Мюллер погодився свідчити перед Конгресом

Нагадаємо, 24 березня міністр юстиції США Вільям Барр представив конгресменам письмовий висновок на чотирьох сторінках про результат розслідування спецпрокурора Мюллера. Але сам звіт спецпрокурора на більш ніж 400 сторінках з'явився лише в середині квітня.

У звіті наголошувалося, що Мюллер та його колеги виявили багато випадків контактів команди Трампа з росіянами під час президентської кампанії 2016 року. Утім, попри це вони не виявили в діях Трампа та його оточення ознак злочину. На запитання, чи намагався Трамп перешкодити роботі органів юстиції, Мюллер не дав прямої відповіді, лише навів аргументи як на користь цієї тези, так і такі, котрі їй суперечать.

Розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера можливих зв'язків Трампа з росіянами тривало близько двох років.

Залиште свій коментар

Вибір редакції