Усі подробиці чергового провалу ГРУ: як Нідерланди та Британія розкрили спецоперацію Росії

Росіяни намагались "хакнути" штаб-квартиру Організації із заборони хімічної зброї.

У Гаазі 4 жовтня відбулась спільна прес-конференція представників Великої Британії та Нідерландів щодо розкритої спецоперації співробітників ГРУ проти Організації із заборони хімічної зброї.

На брифінгу правоохоронці повідомили, що росіяни намагались зламати мережу штаб-квартири ОЗХЗ, однак їх затримали та вислали із країни.

У вівторок, 10 квітня 2018 року, четверо росіян із паспортами на імена Олексія Моренця, Олега Сотнікова, Євгена Серебрякова та Олексія Мініна прибули до Амстердама із Москви. Там їх зустрічав один із дипломатів російського посольства.

операція ГРУ в Нідерландах_6
Dutch Ministry of Defence

Всі вони прибули із дипломатичними паспортами. Двох з них Міноборони Нідерландів називає кіберофіцерами, ще двох – офіцерами прикриття або супроводження.

операція ГРУ в Нідерландах_2
Dutch Ministry of Defence

Наступного дня, 11 квітня, росіянин із прізвищем Мінін взяв в оренду автомобіль – Citroen C3. Того ж дня вони перебували неподалік штаб-квартири ОЗХЗ, про що свідчать фотографії з камери Мініна. 12 квітня він також зробив кілька фото території, на якій розташовані будівлі ОЗХЗ.

операція ГРУ в Нідерландах_7
Dutch Ministry of Defence

13 квітня росіяни на своєму орендованому автомобілі припаркувались неподалік території ОЗХЗ. Там правоохоронці їх і затримали. Під час обшуку в автомобілі було виявлено антену Wi-Fi, безліч смартфонів, акумулятор, роутер та комп’ютер. За даними слідчих, росіяни намагались зламати мережу ОЗХЗ. Під час затримання один із затриманих росіян намагався розбити власний смартфон. Крім цього, в автомобілі було знайдено пакет зі сміттям, яке вони забрали з готелю. Із собою росіяни мали 20 тисяч євро та 20 тисяч доларів готівкою.

операція ГРУ в Нідерландах_3
Dutch Ministry of Defence

Нідерландські правоохоронці також обшукали електронні пристрої затриманих росіян. Один із вилучених телефонів було активовано 9 квітня, що зафіксувала найближча до Хамовницьких казарм мобільна вежа. Ці казарми є одним із відділень ГРУ, яке використовується, зокрема, і його "кібервійськами".

операція ГРУ в Нідерландах_4
Dutch Ministry of Defence

У Олексія Моренця правоохоронці знайшли чек на таксі 10 квітня, яке він замовив від Несвізького провулку до аеропорту Шереметьєво. Неподалік цього провулку і розташовані Хамовницькі казарми.

операція ГРУ в Нідерландах_8
Dutch Ministry of Defence

Крім цього, правоохоронці шукали інформацію на ноутбуці Євгена Серебрякова. Там вони знайшли його фото із Олімпійських ігор 2016 року, а також підключення до Wi-Fi мереж в одному з готелів Малайзії 16-22 грудня 2017 року та двох готелів швейцарської Лозанни 20-22 вересня 2017 року. На думку нідерландських правоохоронців, у Малайзії росіяни планували викрасти документи щодо розслідування авіакатастрофи рейсу MH17 над Донбасом, а у Швейцарії – здійснити атаку на офіс Міжнародного олімпійського комітету.

операція ГРУ в Нідерландах_5
Dutch Ministry of Defence

У Нідерландах вважають, що після операції з ОЗХЗ росіяни планували вирушити до лабораторії Spiez у Швейцарії, яка теж була залучена до розслідування отруєння екс-шпигуна ГРУ Сергія Скрипаля у Солсбері. Про це свідчать пошуки в Інтернеті про цю лабораторію, роздруковані фото російських дипустанов у Берні та Женеві, а також залізничні квитки на 17 квітня до Берна.

операція ГРУ в Нідерландах_1
Dutch Ministry of Defence

Нагадаємо, на брифінгу представники Британії та Нідерландів також розповіли про діяльність російських шпигунів і в багатьох інших країнах.

Це вже другий міжнародний скандал за останній рік із діяльністю офіцерів ГРУ Росії в інших країнах. Перший стосувався отруєння Сергія Скрипаля та його дочки у Солсбері, до якого причетні офіцери Руслан Боширов та Олександр Петров. Самі вони зазначили, що приїхали до Солсбері з туристичною метою і є простими підприємцями, однак журналісти встановили їх причетність до російських спецслужб, а також встановили справжнє ім’я одного з них.

Залиште свій коментар

Вибір редакції