США, Канада та Мексика підписали нову торговельну угоду

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вона замінить стару угоду NAFTA.

Лідери Сполучених Штатів Америки, Канади та Мексики 30 листопада під час саміту G20 в Буенос-Айресі урочисто підписали нову торговельну угоду між країнами.

Про це повідомляє Reuters.

Ця угода прийде на зміну старій NAFTA між трьома країнами, торгівля яких між собою сягає трильйона доларів. Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо зазначив, що сторони мусять продовжити працювати спільно для скасування мит на сталь та алюміній.

Перегляд угоди NAFTA був одним із пунктів передвиборчої кампанії Дональда Трампа, який вважав її невигідною для Сполучених Штатів.

Нагадаємо, угода про вільну торгівлю NAFTA була погоджена в 1992 році і набула чинності на початку 1994-го. На територію країн NAFTA припадає 25% світового ВВП. З моменту набуття угодою чинності обсяг торгівлі між США, Канадою і Мексикою зріс у чотири рази. Однак чинний президент Трамп вирішив переглянути умови угоди, пригрозивши виходом з неї.

У новій угоді буде збережено механізм торговельних суперечок, на чому наполягала Канада, проте цій країні довелося піти й на поступки. Зокрема, американські фермери отримають обмежений доступ до канадського ринку молока. Також Канаді довелося погодитися на квоту на експорт автомобілів до США та збереження тарифів на експорт сталі та алюмінію.

Залиште свій коментар

Вибір редакції