Червоний Хрест запросив у Росії доступ до полонених українських моряків

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ця організація закріплена у Женевській конвенції для допомоги військовополоненим.

Міжнародний комітет Червоного Хреста запросив у російської влади доступ до полонених біля Керченської протоки українських моряків.

Про це заявив агентству ТАСС президент комітету Петер Маурер.

"Міжнародний комітет Червоного Хреста направив запит в РФ з проханням надати доступ (до українських моряків, полонених в Керченській протоці) тому що ми вважаємо, що це мало б позитивний вплив на долю цих людей. Все інше є частиною нашого конфіденційного діалогу", - заявив він.

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому, за даними української влади, поранивши щонайменше шістьох українських моряків та захопивши інших у полон.

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили до СІЗО у Москві.

ВідеоМоряки українських кораблів зазнали шість видів нападу у Чорному морі

Шість видів нападу зазнали моряки українських кораблів "Яни Капу", "Бердянськ" та "Нікополь" у Чорному морі в неділю перед тим, як обидва катери та буксир разом з екіпажами захопили росіяни. Усіх 24 полонених напередодні запроторив за ґрати на два місяці окупаційний суд Криму. А нині СБУ заявила - отримала незаперечні докази цілеспрямованого обстрілу наших кораблів російською авіацією. 

Моряки українських кораблів зазнали шість видів нападу у Чорному морі

Залиште свій коментар

Вибір редакції