США радять ЄС пригальмувати з "Північним потоком-2"

Американці підозрюють, що проект насправді політичний.

Сполучені Штати Америки радять Європейському Союзу не поспішати з реалізацією проекту газопроводу "Північний потік-2". Відповідну заяву зробив спецпредставник Держдепу США з енергетики Амос Хохштайн.

За його словами, це проект задумано РФ не заради комерції, а з політичною метою.

"Ми не вважаємо, що це комерційний проект, зовсім навпаки. Політична частина цього проекту полягає не в нашій опозиції, а в самому проекті", - заявив Хохштайн.

"Або сам план проекту, або його наслідки вносять поділ в Європі, і це викликає занепокоєння у США, а також по всій Східній, Центральній і більшої частини Західної Європи", - пояснив представник американської адміністрації.

На думку влади США, європейцям слід "взяти паузу" для того, щоб оцінити ризики для енергетичної та національної безпеки.

Днями у Єврокомісії вже попередили Москву про проблеми з "Північним потоком-2". Проект має відповідати європейським законам, нагадали в керівництві ЄС.

Україна позивається до суду через будівництво газопроводу "Північний потік-2"

Про це заявив Арсеній Яценюк під час зустрічі зі словацьким віце-прем'єром Мирославом Лайчаком. Проект є виключно політичним і Україна домагатиметься його закриття - наголосив Яценюк. Росія прокладає газогін по дну Балтійського моря для постачання блакитного палива в Європу в обхід України. Будівництво "Північного потоку" мають завершити 2019 року. Однак уряди 10 європейських країн вже заявили, що "Північний потік" може суперечити інтересам Євросоюзу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: