Стало відомо, коли британський парламент голосуватиме за угоду про Brexit

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Терезі Мей потрібно здобути підтримку щонайменше 320 депутатів із 639.

Нижня палата британського парламенту - Палата громад - голосуватиме за проект угоди про вихід Великобританії зі складу Європейського Союзу 11 грудня. Цьому передуватимуть п'ятиденні дебати, повідомили в понеділок, 26 листопада, у британському уряді.

Після того як усі країни-члени ЄС 25 листопада одностайно затвердили проект угоди, прем'єр-міністерка Тереза Мей закликала британський парламент підтримати документ. Мей назвала цю угоду "найкращою можливою" та "єдиною можливою".

У нижній палаті британського парламенту 650 місць. Мей потрібно здобути підтримку щонайменше 320 депутатів із 639, які голосуватимуть. Наразі невідомо, чи це вдасться. Фракція партії Мей у Палаті громад налічує 314 депутатів. Опозиційна Лейбористська партія Великобританії голосуватиме проти угоди про Brexit, оголосив її очільник Джеремі Корбін.

ЄС не готовий до іншого варіанту угоди

У Брюсселі заявили, що не готові до іншого варіанту угоди щодо Brexit, окрім уже затвердженого. Голова Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер вважає, що альтернативної і кращої угоди не буде. Головний представник ЄС на переговорах щодо Brexit Мішель Барньє також закликав британський парламент схвалити цей документ. За словами Барньє, документ справедливий і збалансований. У ЄС зазначили, що в разі провалу голосування у британському парламенті найімовірніший сценарій - вихід Великобританії з ЄС без угоди.

ВідеоБританці вийшли на масовий мітинг проти Brexit

Вийти не можна залишитися. Противники виходу Британії з ЄС пройшли маршем центральними вулицями Лондона – до будівлі парламенту. Марш приурочили до другої річниці так званого Brexit, коли країна проголосувала за від’єднання. Опоненти виходу Британії вимагають провести новий референдум щодо умов розлучення між королівством та ЄС. Офіційна дата від’єднання Сполученого Королівства – це 29 березня 2019 року. Але до цього часу Лондону і Брюсселю слід домовитися, якими будуть їхні економічні відносини після цього історичного кроку.

Британці вийшли на масовий мітинг проти Brexit

 

Вибір редакції