Стать проти коронавірусу: чому жінки переносять COVID-19 легше ніж чоловіки

Стать проти коронавірусу: чому жінки переносять COVID-19 легше ніж чоловіки

Фото: Associated Press

Американські вчені провели дослідження і виявили, що жіночі репродуктивні гормони допомогають здолати коронавірус.

Американські науковці зацікавилися тим, що вагітні жінки рідше помирають від коронавірусу ніж невагітні. Як встановили фахівці університету Іллінойсу, жіночі репродуктивні гормони стимулюють вироблення антитіл проти SARS-CoV-2.

Результати дослідження опубліковали у журналі CellPress.

Дослідження показало, що індукована COVID-19 тяжкість симптомів та смертність частіше зустрічається у чоловіків, ніж у жінок, що свідчить про те, що статеві стероїди можуть відігравати захисну роль.

Дослідники встановили, що жіночі репродуктивні стероїди, естроген та прогестерон та його метаболіт аллопрегнанолон протизапальні, вони стимулюють вироблення антитіл та сприяють відновленню дихальних епітеліальних клітин, і, можливо, таким чином можуть захищати від симптомів COVID-19.  Що цікаво, під час менопаузи жінки мають більший ризик розвитку захворювань. Таким чином, чоловіки та жінки старшого віку, як правило, менш захищені естрогенами.

"У жінок більш швидке відновлення легеневої тканини може зменшити сприйнятливість до вторинної бактеріальної інфекції, яка є основною причиною смертності після зараження вірусом грипу. Цей результат підтверджується дослідженнями, які показують, що після зараження вірусом грипу А гістологічна щільність легеневого запалення зменшувалась під час вагітності. Таким чином, пов’язана з вагітністю легенева фізіологія може захистити жінок під час важкого грипу", - йдеться у дослідженні. 

Фото: Associated Press

У інфікованих легкою формою SARS-CoV мишей смертність становила 90% у тварин чоловічої статі і лише 20% жіночої. При більш важкій інфекції всі самці загинули протягом 5 днів, тоді як 50% самок вижили.

Фото: фото: Наталя Нагорна

Незважаючи на те, що дані неоднозначні, і Центр контролю та профілактики захворювань (CDC) повідомляє, що вагітні жінки можуть мати гірший перебіг, лише кілька досліджень оцінювали ступінь вираженості симптомів COVID-19 на пізніх термінах вагітності (високий рівень гормонів) та після пологів (низький рівень гормонів).

Згідно з результатами досліджень, деякі вагітні жінки, хворі на коронавірус з легкою або безсимптомною формами при надходженні до акушерської служби посилювали тяжкість симптомів відразу після пологів, що збігалося із різким зниженням гормонального фону після пологів.

Деякі жінки потребували незапланованого прийому у відділення інтенсивної терапії. Концентрації прогестерону, естрадіолу та алопрегнанолону зростають до 100 разів, головним чином з першого по другий триместр, а потім залишаються підвищеними до пологів.

Нагадаємо, що Американська компанія Moderna повідомила про подачу заявки на використання своєї вакцини у Сполучених Штатах.

Вдома, у аптеці та в машині: які способи тестування на коронавірус вигадали у США та Німеччині

Вдома, у аптеці та в машині: які способи тестування на коронавірус вигадали у США та Німеччині

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація