Таліби підірвали опори лінії електропередач в провінції: столиця Афганістану знеструмлена

Таліби підірвали опори лінії електропередач в провінції: столиця Афганістану знеструмлена

Associated Press

Своєї електрики Афганістан не має, електроенергію в країну імпортують з сусідніх Таджикистану, Узбекистану і Туркменії.

Бойовики ісламістського руху "Талібан" підірвали опори лінії електропередач (ЛЕП) в афганській провінції Баглан, залишивши Кабул і прилеглі до нього провінції без світла.

Про це 27 липня повідомила афганська національна енергетична компанія "Брешна", передає російський "Інтерфакс". 

"Подача імпортованої електроенергії в Кабул і ряд провінцій була відключена у зв'язку з пошкодженням опор лінії електропередачі на території населеного пункту Келагай провінції Баглан. Технічний персонал компанії намагається вирішити проблему і повторно підключити електрику до столиці і цим провінціям у міру поліпшення ситуації", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Афганістан покриває потребу в електроенергії за рахунок імпорту з сусідніх Таджикистану, Узбекистану і Туркменістану.

Бойовики терористичних організацій часто вдаються до підриву опор ліній електропередачі під час бойових зіткнень, що тривають. Своєї електрики Афганістан не має. Потребу в електроенергії країна покриває за рахунок імпорту з сусідніх Таджикистану, Узбекистану і Туркменії.

За даними пресцентру афганської національної армії, за добу в країні ліквідовано 187 талібів. Активні бойові дії протягом доби проходили на території провінцій Кунар, Логар, Газні, Хост, Кандагар, Урузган, Фарьяб, Балх, Джаузджан, Саманган, Гільменд, Тахар, Кундуз, Баглан і Капіса.

Зазначимо, 23 липня очільник МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що таліби - "люди зі здоровим глуздом" і закликав афганський уряд як можна швидше почати переговори з "Талібаном".

"Вони (таліби. - Ред.) дуже чітко заявили, що не мають жодних планів створювати проблеми для центральноазіатських сусідів Афганістану, що вони будуть безкомпромісно продовжувати боротися з ІДІЛ, і що вони готові обговорювати з іншими афганцями політичний устрій держави" - сказав Лавров.

Нагадаємо:

  • Ситуація в Афганістані стала особливо напруженою після того, як 1 травня США та країни НАТО почали офіційний вивід війська з афганської території.
  • Бойовики "Талібану" вже заявили, що взяли під свій контроль 85% території Афганістану.
  • Тим часом США вивели з Афганістану 95% своїх військ.
  • Від часу, коли президент США Джо Байден прийняв рішення вивести війська, Пентагон, щоб вивезти військові вантажі, здійснив еквівалент приблизно 984 рейсів військово-транспортних літаків C-17. Понад 17 тисяч одиниць військового майна було передано Управлінню тилового забезпечення Міноборони для знищення. США також передали Міноборони Афганістану сім об'єктів.

США виводять свої війська, а таліби захоплюють Афганістан – "Секретні матеріали"

США виводять свої війська, а таліби захоплюють Афганістан – "Секретні матеріали"
Наступна публікація