Перейти до змісту
Тереза Мей обрана лідером Консервативної партії Великобританії

Тереза Мей обрана лідером Консервативної партії Великобританії

Першим її завданням на новій посаді стане пошук найкращого варіанту виходу Британії з ЄС.

Глава міністерства внутрішніх справ Британії Тереза Мей стала лідером Консервативної партії країни, повідомив голова партійного комітету Грем Бреді.

Про це пише ВВС.Russian.

Сама Мей заявила, що обрання на посаду лідера торі є для неї великою честю.

Вона також зазначила, що її першим завданням на новій посаді стане пошук найкращого варіанту виходу Британії з ЄС.

Нагадаємо, що новим прем'єр-міністром Сполученого Королівства стане глава МВС Тереза Мей. Це стало очевидним після того, як з гонки за пост лідера консерваторів вийшла її єдиний суперник — Андреа Ледсом

Мей хоче уникнути дев'ятитижневої передвиборної кампанії, яка нині не відповідає інтересам Британії. Мей користується підтримкою понад 60 відсотків парламентаріїв-консерваторів і зможе сформувати уряд.

Тепер для вступу Мей на посаду необхідно її офіційне затвердження королевою. Єлизавета II знаходиться зараз в Шотландії, але вже 12 липня повернеться в Лондон. Передача повноважень від Кемерона до Мей пройде, як очікується, у другій половині дня в середу, 13 липня. Після цього Мей належить вирішити: чи залишиться вона прем'єр-міністром в якості спадкоємиці Кемерона або оголосить внутрішньопартійні вибори, щоб утвердити своє лідерство.

Глава британського кабінету міністрів Девід Кемерон додав, що Мей стане новим прем'єр-міністром в середу.

The Independent нагадує, що в жовтні 2007 року Мей, тоді тіньовий лідер Палати громад, піддала жорсткій критиці Гордона Брауна, який аналогічним чином отримав повноваження від Тоні Блера.

Нинішній глава британського кабінету міністрів Девід Кемерон оголосив про свою відставку 24 червня, на наступний день після оголошення результатів референдуму про членство країни в Європейському союзі.

Відразу після оголошення Кемерона про відставку про бажання поборотися за партійне лідерство заявив ряд його соратників по партії, включаючи главу Мін'юсту країни Майкла Гоува. Багато хто припускав, що виставить свою кандидатуру і популярний мер Лондона Борис Джонсон. Однак у підсумку з усіх претендентів залишилися тільки Мей і Ледсом.

Додамо, що згідно з процедурою після референдуму Британія має офіційно оголосити Брюсселю про свій намір вийти з Євросоюзу, і країни-члени закликали Сполучене Королівство не затягувати цей процес.

Нагадаємо, 23 червня Великобританія на референдумі підтримала Brexit - вихід держави з Євросоюзу. При явці в 72% населення - найбільш високої з початку 1990-х років - лише 48% проголосували за те, щоб велика Британія залишилася в ЄС. Соціологічні дані свідчать, що сторона референдуму, яка програла, це молоді освічені британці, які виступали за збереження країни в Євросоюзі.

brexit

Відео Тереза Мей залишилася єдиною кандидаткою на пост прем’єра Великої Британії

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин