The New York Times: Заперечення Дональда Трампа щодо Росії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Трамп не опублікував податкові декларації або інші записи, які могли б послабити побоювання через те, що у нього є фінансові операції в Росії, тому які б там зв'язки не були, вони, швидше за все, збережуться.

Незалежно від різниці в політиці і часі, американці погодяться, що наш статус сильної, демократичної держави базується на міцному фундаменті вільних і справедливих виборів.

Саме ця впевненість виявилася мішенню, коли Росія, один з наших найстаріших, рішучих іноземних супротивників, вторглася в американські комп'ютерні мережі і розголосила тисячі сторінок документів, щоб підірвати легітимність виборів 2016 року. Про це йдеться в редакційній статті "Заперечення Дональда Трампа щодо Росії", опублікованій на сайті газети.

Ця новина з'явилася минулого літа. Минулого місяця, після довгих місяців аналізу ЦРУ зробило ще один висновок про те, що російські хакерські атаки були покликані допомогти Дональду Трампу.

"Ні у кого не має бути сумнівів", - сказав нещодавно адмірал Майкл Роджерс, голова Агентства національної безпеки і командувач кібер-командою Сполучених Штатів. "Це не було зроблено випадково, це не було зроблено за збігом обставин, це не була мета, вибрана довільно", - сказав він. "Це була усвідомлена спроба національної держави досягти певного ефекту".

Виявити мотив в доказах завжди складно. Але конфіденційні звіти, які ЦРУ надало Конгресу і Білому дому, змогли переконати членів обох політичних партій. Але не обраного президента Трампа.

адміністрація Трампа

Трамп миттєво відкинув результати ЦРУ, назвавши їх "сміхотворними", навіть не ознайомившись зі звітом. Такі висловлювання повторювали думку Москви. "Ці розповіді про "хакерські атаки" нагадують банальну бійку між американськими співробітниками служби безпеки за сфери впливу", - написала в Facebook Марія Захарова, прес-секретар Міністерства закордонних справ Росії. "Вони борються між собою", - сказав Трамп про співробітників американської служби безпеки.

10 листопада, через два дні після виборів, Сергій Рябков, заступник міністра закордонних справ Росії, сказав, що між Москвою і кампанією Трампа "були контакти". "Не можу сказати, що всі, але деякі з них були на зв'язку з російськими представниками", - сказав Рябков.

Пол Манафорт, один з керівників кампанії Трампа, подав у відставку після повідомлень про його політичні зв'язки з Росією. Генерал-лейтенант Майкл Флінн, радник з національної безпеки Трампа, сидів поруч з Путіним на гала-концерті російського державного телеканалу, куди був запрошений в якості коментатора.

Власні ділові зв'язки Трампа з Москвою сходять до кінця 1980-х років. Його син Дональд Трамп-молодший у 2008 році на зборах сказав, що "росіяни володіють непропорційно великою частиною наших активів", додавши, що "ми бачимо, які суми надходять з Росії".

Де можуть обрати політиків, які загрожують стосункам у Європі та підтримують Росію, інфографіка

Трамп не опублікував податкові декларації або інші записи, які могли б послабити побоювання через те, що у нього є фінансові операції в Росії, які він хоче захистити. І він відмовляється розкривати інформацію про свої активи, тому які б там зв'язки не були, вони, швидше за все, збережуться.

Втручання Кремля у вибори в 2016 році вимагає подальшого розслідування, особливу увагу слід звернути на превентивні або відповідні заходи. Президент Обама доручив розвідувальному управлінню надати більш повний звіт про свої висновки, перш ніж він покине свій пост 20 січня; двопартійна група законодавців також наполягає на розслідуванні в Конгресі. Результати цього розслідування мають бути оприлюднені, а розвідка повинна повідомити американцям максимально можливу кількість інформації про кібератаки та їхню мету.

Реакція Трампа на висновки ЦРУ сприяє його ізоляції, і підкреслює його небезпечне незнання про роль розвідки у забезпеченні національної безпеки. Не може бути "ідіота більш корисного" (якщо використовувати термін Леніна), ніж американський президент, який не знає, що він танцює під дудку підступного іноземної держави. Або, може бути, як каже сам Трамп, він "розумна людина" і уникає президентських брифінгів з розвідкою, тому що вони повторюють те, що він вже знає. Якщо так, то, що йому відомо про Росію, чого не знають спецслужби?

Відео Путін втручався у президентські вибори у США – NBC News

Залиште свій коментар

Вибір редакції