Der Spiegel: Ілюзорний велетень Путін

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Чи вдало закінчується рік для Путіна, надто після "повної втрати людяності в Алеппо", що обіцяє Росії президентство Трампа і його майбутній апарат, а також чого варто чекати від висунення Навального на виборах в Росії.

Москва оголосила про захоплення Алеппо, в Сполучених Штатах держсекретарем став друг Кремля. Для Путіна рік закінчується вдало - але тільки на перший погляд.

Про це пише Христина Хебель у статті "Ілюзорний велетень Путін", опублікованій на сайті видання Der Spiegel.

"Не вистачає поваги і глибоких дискусій", заявив нещодавно Віталій Чуркін. Людина Володимира Путіна в ООН мала на увазі напружені відносини між Москвою і Вашингтоном, які тепер нагадують часи холодної війни.

У Раді Безпеки ООН Чуркін продемонстрував, чому дискусії більше не можливі. Після повідомлень про страти, посол США в ООН, Саманта Пауер, звинуватила Сирію та її союзників Росію й Іран у "повній втраті людяності" в Алеппо. Чуркін заперечив із глузуванням, що Пауер говорить, як Мати Тереза.

Потім він просто повернув критику. Він сказав, що посол має чітко усвідомлювати, яку країну представляє, і вона може говорити з позиції моральної переваги. Послання: Чого ви хочете, США? Ви теж відповідальні за загибель цивільного населення, в Іраку і Сирії. Обставина, про яку постійно говорять російські державні ЗМІ, іноді з доказами, іноді без них.

Не Дамаск, а Москва проголошує перемоги

Виступ Чуркіна показує, що зараз на порядку денному домінує Росія. Ще торік, після анексії Криму, країна була значною мірою ізольована на міжнародній арені, тепер президент Росії Володимир Путін повертається на світову політичну арену.

Москва – а не Дамаск, проголошує перемоги в Сирії. Війська Асада отримали повний контроль над Алеппо, заявив Чуркін в Радбезі. Але через кілька годин російська армія повідомила про продовження "операцій зі звільнення від терористів". Терористами уряд Росії називає всіх супротивників Башара аль-Асада.

Протягом кількох днів державні ЗМІ заявляли про звільнення Алеппо сирійською армією. Вже в понеділок показали перших радісних прихильників Асада. А також російських солдатів, які роздавали їжу і напої сирійським громадянам. Москва веде "героїчну війну" - всупереч критиці з боку США і Заходу, так звучало послання [Росії] для свого власного народу.

Протягом багатьох місяців, російська армія своїми бомбардуваннями прокладала шлях сирійським військам, і, тим не менш, бої в зруйнованому місті все ще тривають. Тривала місія в Сирії (набагато більш тривала, ніж планувалося) – це ціна, яку має заплатити новий нібито сильний Путін за своє втручання у війну.

Насправді, Путін зовсім не зацікавлений в довгостроковій перспективі розширювати офіційно проголошену боротьбу з тероризмом. Для цього в нього занадто обмежені військові ресурси. Але сирійські війська ослаблені після довгих років громадянської війни, поодинці вони б не змогли втримати Алеппо. Це стало зрозуміло після повторного захоплення Пальміри "Ісламською державою".

Федір Лук'янов, експерт із зовнішньої політики і головний редактор журналу "Росія в глобальній політиці", ще кілька тижнів тому говорив про Сирію, як про "пастку". Виведення військ буде складним для всіх, в тому числі і для Росії.

Відео У Сирії вдруге спробували домогтись перемир'я, аби вивезти мирних жителів

Товариш Тіллерсон в міністерстві закордонних справ

Цього разу Кремль навряд чи може передбачити, як Дональд Трамп буде поводитися у зовнішній політиці на посаді президента. Можливо, саме тому останніми тижнями року Путін створює факти. Зараз він перебуває в Японії, де хоче обговорити з прем'єр-міністром Сіндзо Абе "нормалізацію відносин між двома країнами, також в питанні спірних Курильських островів.

Після перемоги Трампа, консервативні політики, начебто сенатора Росії та експерта із зовнішньої політики Олексія Пушкова, піддавалися мріям і сподівалися на повагу США, якї завжди вимагали. "Цей бізнесмен – відвертий прагматик, у нього великий досвід роботи з Росією", - хвалив Пушков кандидата на пост держсекретаря Рекса Тіллерсона, володаря "Ордена Дружби", вищої нагороди для іноземців в Росії. Та чи буде товариш Тіллерсон і на посаді міністра постійно відвідувати Кремль?

Навряд чи. Насамперед, він показав, що зрозумів, як краще всього в Росії укладати угоди на мільярди доларів: необхідно підтримувати особисті стосунки з Путіним і його довіреною особою, генеральним директором "Роснефти" Ігорем Сечіним. Але в політиці Тіллерсон (як і Трамп) буде діяти не так, як у діловому світі, в нього інші зобов'язання. Однак, саме по собі висунення кандидатури Тіллерсона дозволяє зрозуміти, що не всім республіканцям за душі його наближеність до Путіна, з яким виконавчий директор дружить протягом багатьох років.

адміністрація Трампа

Зниклий ворог

У зв'язку з такою великою "дружбою" і переходом до прагматизму, в Росії виникає питання: Що робити, якщо Сполучені Штати в майбутньому перестануть бути ворогом? Образ ворога, якого терміново потребує Москва, щоб відвернути увагу від внутрішніх проблем, як економічна криза, і об'єднати країну з допомогою зовнішньої ізоляції. Кого будуть атакувати Чуркін, Пушков і державні ЗМІ? Тільки НАТО і ЄС?

У 2018 році в Росії знову заплановані президентські вибори. Офіційно Путін ще не висунув свою кандидатуру. Але у нього вже з'явився конкурент: на такий крок зважився лідер опозиції Олексій Навальний, він заявив про свою кандидатуру дуже рано, тим самим збільшивши тиск. Тому Путіну доведеться вигадати щось нове у зовнішній політиці.

Відео Путін втручався у президентські вибори у США – NBC News

Залиште свій коментар

Вибір редакції