Торік у світі від кору померли понад 140 тисяч людей - ВООЗ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Україна входить у п'ятірку країн, на які 2018-го припадала половина зареєстрованих випадків захворювання на кір.

2018 року від кору в світі померло 142,3 тисячі людей, більшість з яких - діти до п'яти років.

Такі нові оцінки Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та Центрів з контролю та профілактики захворювань у США (CDC) були оприлюднені в четвер, 5 грудня, передає Deutsche Welle.

Це - на 18 тисяч більше, ніж роком раніше, хоча й значно менше, ніж 2000 року, коли від цієї хвороби у світі померли 535 тисяч людей, повідомляє агенство новин dpa.

Порівняно з 2017 роком кількість випадків захворювання кором у світі торік суттєво зросла. Тенденція до зростання спостерігається і цього року. За даними ВООЗ, упродовж 11 місяців 2019 року в усьому світі було зареєстровано понад 413 тисяч випадків захворювання, тоді як роком раніше за цей період - понад 353 тисячі.

Однак ці цифри показують лише кількість офіційно зафіксованих випадків захворювання - насправді кількість інфікованих значно вища, зауважують у ВООЗ. За розрахунками організації, торік кількість випадків захворювання у світі могла перевищити 9,7 мільйона, а роком раніше - 7,5 мільйона.

Тільки в Демократичній Республіці Конго цього року зафіксовано 250 тисяч випадків захворювання. Приблизно половина всіх нових спалахів кору торік зареєстрована у ДРК, Ліберії, Мадагаскарі, Сомалі та Україні.

За даними ВООЗ та UNISEF, рівень вакцинації проти кору в усьому світі від 1999 року не зростає. Для повного захисту від хвороби необхідні дві вакцини. За оцінками дослідників, у всьому світі 19 мільйонів дітей не отримали першої дози вакцини 2018 року. Першу вакцину отримали близько 86% дітей у всьому світі, а другу - менше 70%. Для запобігання спалахів кору рівень вакцинації повинен становити не менше 95%.

"Цілком неприйнятна кількість дітей, які за останній рік померли через цю хворобу, якій можна завадити, свідчить про велику загрозу, яку спалахи кору становлять для дітей у всьому світі", - заявила виконавча директорка UNISEF Генрієтта Форе.

В Україні за перші вісім місяців цього року на кір захворіли понад 57 тисяч осіб, повідомило у серпні Міністерство охорони здоров'я з посиланням на дані Центру громадського здоров'я. Загалом від літа 2017 року на кір в Україні захворіли понад 115 тисяч людей, 41 людина померла від хвороби.

Відео Чи можна нещепленим дітям іти до школи чи садочка

МОЗ та Міносвіти заборонили пускати невакцинованих дітей до школи. Батьки протестували проти цього рішення.  

Чи можна нещепленим дітям іти до школи чи садочка

 

Вибір редакції