Трампа вдруге номінували на Нобелівську премію миру

Трампа вдруге номінували на Нобелівську премію миру

Переможця оберуть з п'яти осіб. Їх імена стануть відомі не раніше жовтня наступного року.

Президент США Дональд Трамп номінований на Нобелівську премію миру 2021 року.

Про це заявив представник норвезького парламенту Тайбрінг-Джедде, який і направив офіційне прохання в Нобелівський комітет, повідомляє у середу, 9 вересня, Fox News.

"Я думаю, що він зробив більше, намагаючись встановити мир між народами, ніж більшість інших номінантів на премію миру", - зазначив він.

Тібрінг-Джедде також похвалив Трампа за виведення великої кількості військ з Близького Сходу.

"Дійсно, Трамп перервав 39-річну серію американських президентів, які або починають війну, або втягують Сполучені Штати в міжнародний збройний конфлікт. Останнім президентом, який цього не зробив, був лауреат премії миру Джиммі Картер», - написав він.

Нагадаємо, що Нобелівська премія миру щорічно присуджується в Осло фізичним особам і організаціям, які зробили, на думку комітету, видатний внесок у справу зміцнення миру. Претендента може номінувати на премію будь-яка особа, «яка відповідає критеріям». Зокрема, це може бути діючий глава держави або уряду. Розголошення інформації про кандидатів, що не удостояться нагороди, допустимо лише після закінчення 50 років. 

Нобелівська премія миру вручається від 1901 року. За цей час було вручено 97 премій, тому що 19 разів вручення не проводилося.

У 2019 році прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе вже номінував президента США Дональда Трампа на здобуття Нобелівської премії миру «за внесок в денуклеаризацію Корейського півострова і підтримання миру в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні».  

Відео Нобелівську премію миру вручили в Осло прем'єр-міністру Ефіопії

Абій Ахмед підписав мирну декларацію з Еритреєю. І таким чином припинив кровопролитну 20-річну війну між двома країнами. За цей час, за оцінками правозахисних організацій загинули до 100 тисяч людей. На відміну від решти Нобелівських премій, які вручають у шведській столиці, цю традиційно присуджує комітет норвезького парламенту.    

Нобелівську премію миру вручили в Осло прем'єр-міністру Ефіопії

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів