Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Трамп офіційно оголосив про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю

Президент США вважає, що для цього рішення настав час.

Президент США Дональд Трамп оголосив про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.

Про це повідомляє Reuters.

"Я вирішив, що настав час офіційно визнати Єрусалим столицею Ізраїлю", - заявив президент США. "Хоча попередні президенти робили це головною обіцянкою своєї кампанії, вони не змогли про це оголосити. Сьогодні я оголошую".

Він додав, що "Єрусалим – не лише серце трьох великих релігій, але тепер серце однієї з найбільш успішних демократій у світі".

ВідеоТрамп вирішив перенести посольство США в Ізраїлі до Єрусалима

Суперечці за місто вже півстоліття. Після шестиденної війни 1967 року Ізраїль встановив свою владу над усім містом і вважає його своєю столицею. Але на Східний Єрусалим претендують і палестинці із районів Західного берега Йордану та Сектора Гази. В ООН Східний Єрусалим назвали окупованими палестинськими територіями. І аби нікого не дражнити - країни свої посольства десятиліттями тримають у нейтральному Тель-Авіві, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу, проїжджаючи вулицями Єрусалима, тішиться. "Наша історична національна ідентичність отримує важливе вираження кожного дня, а надто сьогодні", - сказав він.

Натомість весь світ насторожений. Дональда Трампа застерігають на Заході, наприклад, у Німеччині. Міністр закордонних справ Зігмар Габріель уже сказав, що можливе визнання Єрусалима зможе підживити ізраїльсько-палестинський конфлікт.

Попереджають Вашингтон і на Сході, наприклад, у Туреччині - куди вже запрошують лідерів ісламських країн, обговорити новий статус Єрусалима. 

До миру закликав і Папа Римський. Адже Єрусалим - це не тільки юдейська та мусульманська, а й християнська святиня. Понтифік утім говорив не тільки про божественне, але і про кесареве. "Я закликаю всіх поважати статус-кво міста, відповідно до резолюції Організації Об’єднаних Націй", - сказав він.

Залиште свій коментар

Вибір редакції